Yarınki maça daha motive olacağız.

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Milli futbol takımımız yarın saat 22.00'de EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda ile karşılaşacak.

Maç öncesinde milli takım oyuncumuz Ferdi Kadıoğlu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ailesi için özel bir maç olacağını belirten Ferdi Kadıoğlu, şöyle konuştu: “Annem Hollandalı, babam ise Türk. Bu ailem için de özel bir toplantı. Çok sayıda Türk taraftarın olmasını bekliyoruz. Kendi sahamızda oynayacağız gibi görünüyor” dedi.

“DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

UEFA'nın Merih Demiral'e verdiği 2 maçlık penaltıyla ilgili konuşan Ferdi, şunları söyledi: “Merih'in yaptığı imzanın siyasi bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Dünyanın her yerinde olduğu gibi o da Türk milletiyle kutlamak istiyordu. Bunun doğru olmadığını düşünüyoruz. Diğer oyunların da aynı şekilde hissettirdiğini düşünüyorum. Merih'in yerine başkasının geçmesi gerekecek. Onların da çok iyi oynayacaklarına eminim. Hollanda bireysel bazda kaliteli oyunculara sahip. Hollanda güçlü bir takım. Ama aynı zamanda sahaya tutkuyla çıkıyoruz ve yüreğimizle oynuyoruz. “Hollanda'nın işini zorlaştıracağız” dedi.

Ferdi, yarınki maça ekstra motivasyonla çıkacaklarını belirterek, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“Bu noktaya kadar ne olduğu önemli değil. Yarınki maça daha motive olacağız. Kadroda bazı değişiklikler yapmamız gerekecek gibi görünüyor. Penaltı iptal edilir mi bilmiyorum ama yine de oyunumuzu oynayacağız. Ailemden ve arkadaşlarımdan da çok sayıda mesaj aldım.”

“TÜRK MİLLİ GÖMLEĞİNİ GİYMEKTEN MUTLUYUM”

Başarılı futbolcu, Türk milli takımı formasını giymekten gurur duyduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Avusturya karşılaşmasının ilk 60 dakikasında çok iyi oynadık. Son 30 dakikada bazı sorunlar yaşadık. Ciddi bir performans sergiledik ve çeyrek finali hak ettik. 5 yıl önce farklı bir rolde oynadım ve Hollanda forması giydim. Ama 2 yıl önce Türkiye formasını giymeye karar verdim. Bir an bile pişman olmadım. “Türk Milli Takımı formasını giymekten gurur duyuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir