Ege gençleri zeytin fidelerini toprakla buluşturdu – GÜNDEM

Daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için önemli sosyal sorumluluk projeleri ve bilimsel çalışmalara imza atan genç TEMA topluluğu, Ege Üniversitesi'nde örnek bir projeye daha imza attı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde kampüsün farklı yerlerine yeni yeşil alanlar eklenirken, Orman faaliyetleri kapsamında Genç TEMA öğrenci topluluğu tarafından çevre kampüslere zeytin fidanları dikildi. Hafta.

Doğanın korunması, erozyonla mücadele ve yeşil alanların arttırılması konularında toplumsal bilincin artırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Ege Üniversitesi'nin genç TEMA topluluğu, arsaya zeytin fidanı kazandırdı. Türkiye'nin en sürdürülebilir ve güzel kampüslerinden biri haline gelen Ege Üniversitesi'nde gençler bir farkındalık projesine daha imza attı; Gaziemir Havacılık Meslek Yüksekokulu, Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu, Bayındır Meslek Yüksekokulu, Bergama Meslek Yüksekokulu, Aliağa Meslek Yüksekokulu ve Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi kampüslerine zeytin fidanı dikti.

Ege Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Edanur Çakar, şunları söyledi: “Zeytin ağacı çok güçlü bir kök yapısına sahip olup su ihtiyacı daha düşüktür ve tarih boyunca barışın, zaferin, bilgeliğin ve bereketin sembolü olmuştur. Bu anlamlarla seçilen fidanların zeytin ağacı olması bizim için büyük önem taşıyor. Toprakla buluşan her fidanın doğaya karşı sorumluluğumuzu, doğal kaynakların korunması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak ve kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmek istedik. Bu etkinlik sayesinde sadece fidanın toprakla buluşmasına katkıda bulunmakla kalmadık, aynı zamanda doğanın bize verdiği bu değerli mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu da insanlara hissettirdik. İlçelerdeki üniversite kampüslerimizde doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşturmak istedik. Bu proje geleceğe bir nefes, bir umut olsun. Ege Üniversitesi Genç TEMA topluluğu olarak doğal varlıkların korunması ve gelecek nesillere aktarılması için çaba göstermeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki bu dünya hepimizindir. “Umudu yeşertelim” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir