Cesedi hayvan atıklarının arasında bulundu… Korkunç cinayetle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı! – Türkiye'den son dakika haberleri

Olay, 25 Ocak 2023'te meydana geldi. Orhangazi ilçesinin Yeniköy ilçesinde yaşayan BS'nin talimatıyla hayvan gübresi zeytinliğe getirildi.

BS, gübreyi kepçeyle ağaçların köklerine atarken cesedi buldu. İhbarın ardından jandarma ekipleri zeytinliğe sevk edildi. Kimliği belirlenemeyen ceset, yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere ölüm nedeni ve kimliğinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Yapılan incelemede boğazı kesilen kişinin Suriye vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Efya El Yasin Cinayetin 2 ay önce işlendiği belirlendi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bursa'da 4 kişiyi gözaltına aldı. Gübrenin temin edildiği çiftliğin sahibinin beyanı da toplandı. Jandarma, cesedin bulunduğu çiftlikte ve bahçede suçlunun silahlarını dedektörle aradı.

KAZADAN 2 AY ÖNCE İŞLERİNİ BIRAKTILAR

Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken, Efya El Yasin ile eşi Kusay El Yasin'in hayvan gübresinin satın alındığı çiftlikte çalıştıkları ve kazadan 2 ay önce işlerinden ayrıldıkları belirlendi. Cinayet zanlısı Kusay El Yasin'in yakalanması için özel ekip oluşturuldu. Orhangazi Başsavcılığı, yurt dışına kaçtığı sanılan şüpheli için kırmızı bülten çıkardı.

2 YIL ÖNCE ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ

Öte yandan, 2021 yılında Konya'nın Karatay İlçesi Tatlıcak Mahallesi'nde büyükbaş hayvan çiftliğinde birlikte çalıştığı kendisi gibi Suriye vatandaşı Kusay El Yasin de ortaya çıktı. Abdullah Mansur El KaddasEşiyle ilişkisi olduğu için kendisini bıçaklayarak öldürdükten sonra, karısı Efya El Yasin'i ülkesinde öldürmek üzere yanına götürdüğü ve teyzesiyle birlikte Suriye'ye gittiği ve 50 kilometre uzakta yakalandığı ortaya çıktı. Hatay sınırından.

Gözaltına alındığı Konya Emniyet Müdürlüğü'nde suçunu itiraf eden ve yakalanmadığı takdirde ülkesindeki eşini töre gereği öldüreceğini söyleyen Kusay El Yasin, arkadaşı Abdullah Mansur El Kaddas'ın da kendisini öldürdüğünü söyledi. birlikte çalıştıkları çiftliği bir süre önce terk ettiğini, eşinin sürekli evine gelip gitmesi nedeniyle onunla hiçbir ilişkisinin olmadığını söyledi. olduğundan şüphelendiğini söyledi.

Olay günü El Kaddas'ın cep telefonunda eşinin fotoğraflarını ve mesajlarını gördüğünü, onlarla yüzleştiğinde aldatıldığını anladığını anlattı. Evden kaçmaya çalışan El Kaddas'ı kovalayıp ıssız alanda şaşırttı ve bıçakladı.

Sevk edildiği mahkemece çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Konya Kapalı Cezaevi'ne gönderilen, kısa süre sonra güvenlik gerekçesiyle Aksaray Cezaevi'ne nakledilen Kusay El Yasin, Kovid-19 salgını nedeniyle Aksaray Açık Hava Cezaevi'ne sevk edilirken firar etti. pandemi. 19 pandemi nedeniyle eşinin çalıştığı Bursa Orhangazi'ye gitti. İlçe çiftliğine gelerek 2 ay birlikte çalıştığı eşini bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Hakkında kırmızı uyarı verilen Kusay El Yasin'i arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir