YSK'nın 6 il ve 10 ilçe için yaptığı itirazlar karara bağlandı: Talepler reddedildi! – Son dakika siyasi haberler

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu'na itirazlarını YSK'ya iletmeye devam ediyor.

Konsey, siyasi partilerin seçim itirazlarını görüşmek üzere bugün saat 14.00'te toplandı. Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonunda 6 il ve 10 ilçede siyasi seçimlere ilişkin yapılan itirazlar çözüme kavuşturuldu.

Meclisin aldığı karara göre AKP'nin Kütahya'nın merkez ilçeleri Emet ve Ardahan'da oyların yeniden sayılması talebi reddedildi.

Meclis, CHP'nin Kırklareli ili ile Adana Sarıçam, Ankara Kızılcahamam ve Yozgat Yerköy ilçeleri için oyların yeniden sayılması talebini reddetti.

MHP'nin Amasya'da seçimlerin yenilenmesi talebini değerlendiren Meclis, talebin reddine karar verdi.

Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa Siverek seçimlerinin iptali ve Gaziantep Oğuzeli ilçesinde oyların yeniden sayılması talepleri reddedildi.

DEM partisinin itirazları üzerine Meclis, Şırnak ve Bitlis Güroymak ilçelerinde seçimlerin iptali ve yeni seçim yapılması taleplerinin reddedilmesine, Bingöl'de ise oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Bolu Gerede ve Erzurum İspir'de oyların yeniden sayılması ve Adana Kozan'da seçilen adayın seçmen belgesinin iptal edilmesi yönündeki taleplerini reddetti.

Ayrıca Vatan partisinin Van Büyükşehir Belediyesi seçimlerine katılımıDEM adayına seçim belgesi verilmesi kararının iptaliTalep de reddedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir