YSK 2 il ve 26 ilçedeki itirazları reddetti

YSK, il seçim komisyonlarının 31 Mart yerel yönetimler genel seçim sonuçlarına ilişkin kararlarına yapılan itirazları görüşmeye devam ediyor.

Bu kapsamda bugünkü toplantıda Meclis, siyasi partilerin bazı seçim bölgelerine olan itirazlarını karara bağladı.

Alınan bilgiye göre, AK Parti, Kayseri'nin Gümüşhane merkez ve Akkışla ilçesinde seçimlerin iptal edilmesinin yanı sıra Adıyaman'ın Gölbaşı ilçeleri, Balıkesir'in Balya ilçesi, Malatya'nın Arapgir ilçesi ve Güzelbahçe ilçeleri ile Kemalpaşa'da da oyların yeniden sayılması talebinde bulundu. İzmir reddedildi

Ayrıca AK Parti'nin, Elazığ'ın Keban ilçesi ile Uşak'ın Banaz ilçesindeki seçim belgesinin iptal edilerek ikinci parti AK Parti'ye verilmesi ve İstanbul Kent Konseyi Bahçelievler Meclisi üyeleri için oyların yeniden sayılması talebi kabul edilmedi. kabul edilmiş.

CHP'nin Trabzon'un Çarşıbaşı, Samsun'un Alaçam, Afyonkarahisar'ın Bayat, Osmaniye'nin Düziçi, Ankara'nın Bala ve Gaziantep'in İslahiye ilçelerinde oyların yeniden sayılması, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde seçimlerin iptali talebi ise olumlu karşılandı. Reddedilmiş .

Yeniden Refah Partisi'nin Tokat'ın Çamlıbel, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ve Gaziantep'in Nurdağı ilçelerinde seçimlerin iptal edilmesi, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde oyların yeniden sayılması talebi reddedildi.

MHP'nin Konya'nın Doğanhisar İlçesi ve Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'ndeki seçimlerin iptali talebi, İYİ Parti'nin Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi'ndeki talebi ve DEM Partisi'nin Mardin'in Ömerli İlçesi ile Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki talebi kabul edilmedi.

Yeniden Refah Partisi ve MHP'nin Elazığ merkezde oyların yeniden sayılması talebi ile İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde oyların yeniden sayılması talebi reddedildi. YSK.

YSK, Çorum'un Uğurludağ ilçesinde belediye meclisi üye seçimi için MHP'nin “meclis üye sayısının yeniden hesaplanması” talebini kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir