Seçil Erzan davasında Denizbank üst düzey yöneticileri yakalandı: Fatih Terim olduğu için fona girdiler – Son Dakika Türkiye Haberleri

Aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu 29 kişiyi gizli yüksek getirili fon vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla 11 Nisan 2023'ten bu yana tutuklu bulunan Seçil Erzan, bugün özel belgelerde sahtecilik suçundan 305 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandı. 'nitelikli dolandırıcılık'. Denizbank'ın üst düzey yöneticileri duruşmada tanık olarak dinlendi.

DEMİŞTİ: “FATİH HOCA OLDUĞU İÇİN FONA KATILDIK”

Mahkemede ifade veren Denizbank Yönetim Kurulu Üyesi Tanju Kaya, 7 Nisan'da banka müdürü Sermin Tekin'in kendisini arayıp “Müvekkilimizin Büyükdere şubesinde yolsuzluk suçlaması var” dediğini, kendisinin de Hakan Ateş'i arayıp bilgi verdiğini söyledi. Ertesi gün kendisine Fatih Terim, Arda Turan ve Emre Belözoğlu'nun bankaya geldiğini, Arda Turan'ın “Fatih öğretmen olduğu için fona girdik” dediğini ve parayı kimin verdiğini söyledi. bankanın dışında.

“FATİH TERİM BELGELERİ TAMAM”

Denizbank denetim komitesi başkanlarından Cenk İzgi, savcının ifadesinin ardından Seçil Erzan'ın mal beyanında herhangi bir değişiklik olup olmadığı yönündeki soruya yanıt verirken, sahibi olduğu beyannamede gözle görülür bir artış olmadığını söyledi. Seçil Erzan ama Erzan son dönemde ciddi bir borç batağına düşmüştü. İzgi ifadesinde önceki duruşmadan örnek vermek isteyince mahkeme başkanı önceki duruşmayı nereden bildiğini sordu. İzgi, duruşma tutanağını okuduğunu söyledi. Balkan'ın, Fatih Terim'in dosyasını araştırıp incelemedikleri sorusuna yanıt veren Balkan, raporların incelendiğini ve belgelerin eksiksiz olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir