Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir? Kilo Vermek İçin En Hızlı ve Sağlıklı Diyet İpuçları…

genişletmek

Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir?

Sağlıklı bir kiloya sahip olmak hastalıklardan korunmanıza ve obeziteyi önlemenize yardımcı olur. Bazen tek besin düzeyine göre hazırlanan diyet listelerini takip ederek istenilen kiloya hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olsa da bu durum sağlık açısından ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Hem protein hem de çeşitli besin öğelerini içeren zengin, sağlıklı beslenme listelerini takip ederek ve zamanla yiyecek porsiyonlarını azaltarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sadece diyet yaparak sağlıklı kiloya ulaşmak mümkün değildir. Düzenli egzersiz ve spor, kilo vermeyi büyük ölçüde kolaylaştırır ve yağ yakımını hızlandırır.

Kilo Vermek İçin En Hızlı ve Sağlıklı Diyet İpuçları

Sağlıksız kilo vermenizi sağlayan diyet listeleri kaslar ve vitaminler sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Tek besin düzeyine sahip diyet listelerinden uzak durmalısınız. Bu diyetler kısa sürede kilo verdiriyor gibi görünse de yağ kütlesi kaybetmediğiniz için verdiğiniz kiloları çok kısa sürede geri alabilirsiniz. Bu tür diyetler genellikle fazla kilo vermenize yardımcı olmaz ve doktorlar tarafından önerilmez.

Sizi her gün tok tutacak besinleri tüketme alışkanlığı edinerek doğal ve sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kilo verebilirsiniz. Spor salonuna gidip çok para harcamak yerine düzenli egzersiz yaparak, bir tıp uzmanından yardım alarak ve sağlıklı beslenme listesi oluşturarak kısa sürede sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kilo vermeyi kolaylaştıracak ipuçları

Şeker ve nişasta bazlı gıdaların tüketimini bırakarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Karbonhidrat içeren besinlerden uzak durarak açlık seviyenizi azaltabilir ve vücudunuza daha az kalori alabilirsiniz. Bu nedenle diyet listesi yaparken listede çok az karbonhidrata yer vermek böbreklerde biriken sodyumun ve sıvıların atılmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı beslenerek de insülin seviyenizi düşürebilirsiniz.

Bu diyeti uygulayarak 7 günde ortalama 4,5 kilo verebilirsiniz. Sofranızda düşük kalorili yiyeceklere yer açarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Et ve sebze ağırlıklı diyet listeleri sayesinde kısa sürede hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için ihtiyacınız olan tüm lif, mineral ve vitaminleri içeren diyetleri uygulayabilirsiniz. Mutfağınızdan eksik edemeyeceğiniz düşük kalorili sebzeler;

Brüksel lahanası
Salatalık
Marul
Karnabahar
Brokoli
Domates
Ispanak
Pazı
Aşırı egzersizden uzak durmalısınız

Bir an önce yağ yakma ve kilo verme telaşında olsanız bile aşırı kardiyodan uzak durmalısınız. Çok fazla egzersiz yapmak hızlı kas kaybına ve aşırı yeme isteğine neden olur. Bu nedenle bölgesel zayıflama egzersizleri yaparak vücudun yağların fazla olduğu bölgelerindeki kasları çalıştıran hareketler uygulayarak daha az yorulabilir ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Hareketsiz yaşam tarzı, düzensiz tiroid fonksiyonu ve stres gibi nedenler kilo verme hızını azaltabilir. Bu nedenle düzenli uyumaya, düzenli egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Sık ve sınırlı diyetler uygulayarak kilo kaybını hızlandırabilirsiniz. Yemeği koyduğunuz tabağı değiştirerek porsiyonları azaltmaya dikkat etmeli, şeker, un ve tuzdan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Gazlı içecekler yerine bol su tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir