Kremlin: (Dağıstan'da terör saldırısı) Rusya 2000'li yılların başındaki durumuna dönmeyecek – Son Dakika Dünya Haberleri

PeskovBaşkent Moskova'daki gazeteciler, Dağıstan bölgesinin Mahaçkale ve Derbent kentlerinde dün gerçekleştirilen ve 19 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinSaldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerini ilettiğini söyleyen Peskov, Rusya'nın saldırıyla ilgili olarak düşman ülkelerden taziye mesajı almadığını ve bu ülkelerden herhangi bir kınama almadığını vurguladı.

Peskov, Putin'in saldırıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini ve kendisine sürekli gerekli bilgilerin verildiğini söyledi.

Peskov, Rusya'nın saldırı nedeniyle 2000'li yılların başındaki durumuna dönmesinden endişe duyup duymadıkları sorulduğunda şunları söyledi: “Hayır. Rusya artık farklı. Toplum tamamen bütünleşmiş durumda ve dün Dağıstan'da gördüğümüze benzer terörist gösteriler Rusya veya Dağıstan'daki toplum tarafından desteklenmiyor.” o cevapladı.

NE OLDU?

Rusya İçişleri Bakanlığı'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Mahaçkale ve Derbent kentlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırı düzenlediği bildirildi.

Bir polis karakolu, bir sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı saldırılarda 15 polis ve 4 sivil hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir