Karşıyaka Çiçek Festivali 17 Mayıs'ta kapılarını açıyor – GÜNDEM

Çiçek üreticileri ile İzmirlileri doğrudan buluşturan festivalin bu yıl kente renk getireceğini belirten Başkan Yıldız Ünsal, şöyle konuştu: “Doğanın güzelliklerini paylaşmak, keyifli günler geçirmek isteyen herkesi buraya bekliyoruz. bizim partimiz.”

HER TÜRLÜ ÇİÇEK VE BİTKİ SATIŞI YAPILACAK

Karşıyaka'nın ekolojik kimliğiyle özdeşleşen ve doğanın en güzel renklerini bir araya getirerek ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan “Çiçek Festivali” bu yıl 21. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi tarafından Bostanlı Çarşı Meydanı'nda düzenlenecek olan festivalin açılışı 17 Mayıs Cuma günü yapılacak. Farklı il ve ilçelerden üreticilerin katılacağı festivalde mevsimlik çiçek çeşitleri, süs bitkileri, çalı çeşitleri, sebze fideleri, ağaç ve çalılar satışa sunulacak. Standlarda ayrıca saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre gibi ürünler de yer alacak. Üreticiden tüketiciye doğrudan satın alma imkanı sunacak olan festival, 19 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek.

ÖDÜLLER KAZANANLARINI BULDU

Bu yıl 22.'si düzenlenecek Karşıyaka Çiçek Festivali kapsamında 'En Güzel Balkon Bahçesi Yarışması'nın finali gerçekleştirilecek. Festival alanında gerçekleştirilecek törende “En güzel balkon”, “En güzel bahçe” ve “En güzel apartman bahçesi” kategorilerinde ilk 3'e ödül verilecek.

“Karşıyaka’ya çok yakışıyor”

Yılın en renkli festivaline tüm İzmirlileri davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, şunları söyledi: “Doğa dostu şehrimizde çok özel ve değerli bir buluşmaya ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Karşıyaka'ya çok yakışacak bir organizasyon düzenlemek için büyük bir titizlikle hazırlandık. Yeşilliğe, her türlü çiçeğe, doğanın tüm güzelliklerine olan sevgimizi paylaşmak ve baharın neşesine ortak olmak isteyen herkesi 17-19 Mayıs tarihleri ​​arasındaki festivalimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir