İzmir Valiliği Açıkladı! 26 bölgede ormanlık alanlara giriş yasak

Komisyonun aldığı kararlar valilik beyanında yer alıyor. Buna göre ilçe, köy, mahalle ve sınırları belirtilen 26 bölgenin orman alanlarına yetkililer dışında kimsenin girmesinin, orman çevresinde ve geçen yollarda mola ve piknik yapmasının yasak olduğu belirlendi. Onlar aracılığıyla.

YASAK ALANLAR

Orman Yangını Komisyonunun 22.05.2024 tarih ve 2024/1 sayılı kararının 35. maddesine göre 'Çiçekli, Atatürk Ormanı, Karacadağ, Kavaklıdere, Dikmendağı, Çatalkaya, Başpınar, Uzunkuyu, Parsa, Fındıklıdere Çağlan, Kırk Geçidi civarı ağaçlandırma alanı' -Çatalçam, Karadere, Yamanlar-Karagöl, Meryemana, Mehmetler, Korucuk, Nif Dağı, Kartal Ormanı, Doğanbey Ormanı, Armutlu-Bayramlı yol güzergahı, Kurudere köyü sınırları içindeki tüm ormanlar, Kestane Deresi, Aliağa ilçe merkez ormanları, Pınarcık ormanları Buca-Sarnıç ve Oğlanası mevkilerine giriş yasaktır.

AW217253_01

Açıklama şöyle devam ediyor: “Vatandaşlar kendilerine ayrılan piknik alanlarını ancak gerekli önlemleri alarak kullanabilecekler. “Aynı piknik alanlarında yakılan ateşler tamamen söndürüldükten ve kullanılan alan temizlendikten sonra piknik alanı terk edilecektir.”

Basın açıklamasında, “Enerji nakil hatlarının yapım ve bakımında görev alan kurumlar, hatların özellikle ormanlık alanlardan geçen kısımlarında gerekli bakımları yapacak ve gerekli hallerde hattaki enerjiyi kesebilecek. Yetkililer tarafından talep edildi.”

İNŞAAT MAKİNELERİ KULLANILABİLECEK

Belediyelerin, orman içi atık toplama alanlarının çevresinde, orman kenarlarında ve bunlara bitişik olarak koruma bölgeleri oluşturacağı ve yangın riskine karşı gerekli iş makinelerini (dozer, yükleyici, ekskavatör) hazır bulunduracağı unutulmamalıdır. ateş. ).

Öte yandan Çiçekli Ormanlar içerisinde yer alan İzmir İli kent ormanının bu yasağın kapsamına girmediği belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Amasya!  Bir hayat pazarı vardıYer: Amasya! Bir hayat pazarı vardı
Trump'tan sert sözler: 'Faşist bir devlette yaşıyoruz, bunlar kötü insanlar'Trump'tan sert sözler: 'Faşist bir devlette yaşıyoruz, bunlar kötü insanlar'
İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir