İsrail'in Dünyayı Donduran Saldırısı! Çocuklar ve bebekler diri diri yakıldı: 40 kişi hayatını kaybetti

İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde sivillerin sığındığı çadır kente dün akşam düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi.

“DİRİ DİRİ YANDI”

İsrail sivillere yönelik vahşi saldırılarını sürdürüyor. Gazze Şeridi'nde 234 gündür katliam yapan İsrail ordusunun, sivillerin sığındığı Refah kentindeki çadır kente dün gece gerçekleştirdiği saldırının bilançosu artıyor. Tel El Sultan kampına düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi.

Filistin Kızılayı (PRCS), çadırlarda bulunan birçok kişinin “diri diri yakıldığını”, İsrail'in sağlık sistemini kasıtlı olarak tahrip etmesi nedeniyle bölgedeki hastanelerin yeterli hizmet veremediğini bildirdi.
Yerel kaynaklar çadır kente en az 8 füzenin isabet ettiğini söylüyor.

AA-20240526-34693949-34693948-ISRAILIN_REFAHTA_YERINDEN_EDILMIS_FILISTINLILERIN_KAMPINI_BOMBALAMAS_SONUCU_40_KISI_OLDU

“TARİHTE BU GÖRÜLMEMİŞTİ”

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı, tarihte hiçbir zaman bu kadar çok katliam aletinin bir araya getirilip dünyanın gözü önünde kullanılmadığını, insanların sudan, gıdadan, ilaçtan mahrum bırakıldığını, Şu anda Gazze'de olduğu gibi elektrik ve yakıt var, altyapı yok ediliyor.” Geçitler kapatılarak tıbbi malzeme ve heyetlerin girişi engellendi.”

ÇOCUKLAR HASTANELERE GÖNDERİLDİ

Filistin Kızılayı tarafından yapılan bir başka açıklamada ise sağlık ekiplerinin aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinlinin cenazeleri ile yaralıların hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

İSRAİL'İN BOŞALTILMASINI İSTEDİĞİ ALAN DEĞİL

Görgü tanıkları şunları söyledi: “İsrail ordusunun bombardımanı, kamptaki birçok çadırın yıkılmasına ve yakılmasına neden oldu. Bu kamp, ​​İsrail ordusunun tahliye etmek istediği bölgede, binlerce insanın yaşadığı Refah şehrinde bulunmuyor. Yerinden edilmiş Filistinliler”. dedi.

8 ROKETLE SALDIRI

Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırdığını söyledi.

NE OLDU?

Uluslararası Adalet Divanı, 24 Mayıs'ta aldığı yeni tedbir kararıyla, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını derhal durdurması, insani yardımları engellememesi ve Birleşmiş Milletler yetkililerinin suçlarını araştırmak üzere Gazze'ye girmesine izin vermesi gerektiğine hükmetti.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239'u çocuk, 10,93'ü kadın olmak üzere 35 bin 984 Filistinli öldürüldü, 80 bin 643 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Belediye başkanına saldırıda yeni detay: Açıklamaları ortaya çıktı: 'Suçlama hakkımı kullanıyorum, bana oy vermediniz' dediBelediye başkanına saldırıda yeni detay: Açıklamaları ortaya çıktı: 'Suçlama hakkımı kullanıyorum, bana oy vermediniz' dedi
27 Mayıs mesajında ​​“Yeni Anayasa” vurgusu27 Mayıs mesajında ​​“Yeni Anayasa” vurgusu
Kurban Bayramı tatilinin '9 gün' formülüKurban Bayramı tatilinin '9 gün' formülü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir