İngiliz doktor Mosley'in cansız bedeni Yunanistan'ın Sömbeki adasında bulundu

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.
REKLAM

Yunanistan'ın Sömbeki adasında günlerdir kayıp olan TV sunucusu Michael Mosley'in cansız bedeni, pazar günü öğle saatlerinde adadaki bir plajın yakınında bulundu.

Yunan televizyon kanalı ERT, gazetecilerinin Agia Marina plajına birkaç metre uzaklıktaki kayalık yamacın kıyısındaki bir tekneden ateş ederken bir ceset fark ettiğini bildirdi.

Simi belediye başkanı Lefteris Papakalodoukas daha sonra cesedin Mosley'e ait olduğunu doğruladı.

Pazar sabahı arama kurtarma çalışmaları sahil kasabası Agia Marina yakınındaki kayalık bölgede yoğunlaştı.

Çarşamba günü öğleden sonra saat 13.30 sıralarında St Nicolas plajından tek başına yürüyüşe çıkan doktorun eşi, saat 19.30'da geri dönmemesinden endişe ederek durumu Yunan polisine bildirdi.

Yunan polisi, Ege Denizi'nin doğu kıyısında ve Muğla'nın Datça sahiline yakın bir konumda bulunan adada çarşamba gününden bu yana geniş çaplı arama kurtarma çalışması yürütüldüğünü duyurdu.

67 yaşındaki Mosley, İngiltere'de insanların haftanın iki günü kalori alımını sınırlandırmasını, diğer beş gününde ise sağlıklı beslenmesini ve düzenli egzersiz yapmasını gerektiren 5:2 diyetiyle tanınıyordu.

Mosley dünyanın birçok yerinde gazeteci Mimi Spencer'la birlikte yazdığı 2013 tarihli “Hızlı Diyet” kitabıyla tanınıyor. Bilindiği üzere “5:2 diyeti”, insanların haftanın iki günü kalori alımını en aza indirerek, diğer beş günü ise sağlıklı beslenerek nasıl hızla kilo verebileceklerini ortaya çıkardı.

Ünlü doktor ayrıca, diyet yapanın 5:2 programına geçmeden önce en az iki hafta boyunca kalori alımını günde 800'e düşürdüğü hızlı bir kilo verme programı olan “Fast 800” diyetini de tanıttı.

“İngiltere'yi kim şişmanlattı?” Mosley, “İngiltere'yi Kim Şişmanladı?” gibi televizyon programlarıyla tanınıyor. ve “Bana Güvenin, Ben Bir Doktorum”, birkaç bölümde kendisi üzerinde deney yapılmasına izin verdi. İngiliz kanalı BBC için çekilen “Infested! Living with Parasites” belgeseli için altı hafta boyunca bağırsaklarında tenyalarla yaşadı.

Mosley, İngiliz televizyonlarında düzenli olarak yer almasının yanı sıra Daily Mail gazetesinde yazdığı makalelerle de tanınıyor. Ayrıca diyet ve egzersizle ilgili çok sayıda film çekti.

Mosley, İngiliz komedi topluluğu Monty Python'un üyesi John Cleese'nin sunduğu ve Elizabeth Hurley, Pierce Brosnan gibi birçok ünlünün yer aldığı BBC bilim belgeseli “The Human Face”teki baş yapımcı rolüyle 2002'de Emmy kazandı. ve David Attenborough'a aday gösterildi.

Mosley'in aynı zamanda doktor, yazar ve sağlık köşe yazarı olan eşi Clare Bailey Mosley'den dört çocuğu var. Mosley ayrıca diyet kitapları için tarifler de yazmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir