Hakan Çalhanoğlu: 'Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz' – Son Dakika Spor Haberleri

A Milli Futbol Takımımızın Kaptanı Hakan Çalhanoğlu, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) kapsamında dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek küresel şirketi Prometeon'un sosyal medya hesabına özel röportaj verdi. . Prometeon, Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalanan 3 yıllık anlaşma kapsamında Türkiye Erkek Milli Futbol Takımı'nın resmi sponsoru oluyor.

A Milli Futbol Takımı'nın çok genç ve çalışkan bir takım olduğunu belirten Hakan Çalhanoğlu, şöyle konuştu: 'Önemli adımlar atmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz. Bu turnuva bizim için çok önemli, umarım iyi geçer” dedi.

GENÇ VE ÇALIŞAN BİR KADROMUZ VAR

Kulübü Inter'de iyi bir sezon geçirdiğini belirten Çalhanoğlu, şöyle konuştu: “Ben de buraya motive olarak geldim. Herkes çok yardımsever. Umarım maçlarda bunu kanıtlayabiliriz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

Milli takımı seçerken hiç düşünmediğini belirten Hakan Çalhanoğlu, şöyle konuştu: “Doğrudan seçtim, kalbimin sesini dinledim. Düşünenler oldu, seçmeyenler de oldu. Aileme teşekkür etmek istiyorum. Kültürümüzü hiçbir zaman unutmadık, nereden geldiğimizi de hiçbir zaman unutmadık. Artık Türkler ülkelerine gelemeyince kayıplara karışıyorlar. Eminim “Sarı Duvar” kırmızı olacaktır. Bizi orada bekliyorlar. Biz aslında milli takıma başarı getirmek istiyoruz. Bu benim en büyük hedefim. “Bu turnuvadan dolayı gerçekten çok mutluyum” dedi.

Takımda 2008 ruhu var mı?

Evet var. İlk maç bizim için çok önemli, Gürcistan ile oynayacağız. Hocamız sayesinde çok fazla kişiyi yanımıza getirmiyor. Çok çalışmamızı istiyor; Bu noktada kendisini tebrik etmek istiyorum çünkü son iki turnuvada çok güzel bir organizasyon vardı. Elbette birlikte olmak güzel ama bir futbolcu için çalışmak ve konsantre olmak daha önemli.

Turnuvanın en genç ve en potansiyel oyuncularına sahibiz. Sizce bu oyuncular ne vaat ediyor?

Onlara bakınca geriye dönüp kendimi hatırlıyorum. Hepsi benim parlak kardeşlerim. Çok mütevazı, çok nazik ve çok çalışkan oyuncularımız var. Kampa geldiklerinde onlardan hiçbir zaman saygısızlık görmedim. Her zaman sahaya odaklanan ve işini yapan oyuncuların gidecek daha çok yolu var. Elbette hâlâ öğrenmesi gereken şeyler var. Biz de bu yollardan geçtik ama hepsinin çok başarılı olacağına eminim. Çünkü bu yaşta milli takıma katılmak kolay değil. Bu onların potansiyele ve yeteneğe sahip oldukları anlamına gelir.

Hamburg'da kariyerinizin en güzel golünü attınız, üçüncü maçta nasıl hissediyorsunuz?

Tekrarlamak çok zordur. Biraz şans da vardı. Evet, bu benim en iyi hedefimdi. Hala yayınlanıyor, açıkçası beni çok gururlandırıyor. İyi bir goldü. Biz zaten her yerdeyiz. Hangi stadyumun, hangi şehrin, hangi ülkenin olduğu önemli değil. Taraftarlarımızın bizi en iyi şekilde destekleyeceklerine eminim.

Inter'de penaltı kaçırmadınız, sırrınız neydi?

Bundan önce de kaçıranlar vardı; Lautaro Martinez gibi. Birinci sınıfa geldiğimde sıranın ilk sırasındaydı. Tabii ki o kaptanken ben ikinci sıradaydım. Tabii ki her zaman ikinci atışı yaptım. Sonra karar değişti, hoca beni seçti. Sertlik aslında dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünen bir şey ama aslında öyle değil. Çok zor; Sonuçta 50/50 kaleciyle birliktesiniz. En zoru da 1-0 geriye düştüğünüzde ya da maç 0-0 olduğunda daha çok heyecanlanıyorsunuz. Ama her zaman sakin kalmaya çalışıyorum. Oyunu kazanabilirim ya da kaybedebilirim. Bunu birkaç kez yaşadık. Tabii ki çizmedim ama zor, yani çok kolay değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir