George Clooney, Biden'a 2024 başkanlık seçimlerinden çekilme çağrısında bulundu

Ünlü Amerikalı aktör George Clooney, ABD Başkanı Joe Biden'ın seçimlerden çekilmesini istedi ve Demokratlara yeni aday gösterme çağrısında bulundu.

REKLAM

Amerikalı ünlü aktör ve yönetmen George Clooney, 2024 başkanlık seçimlerinde Demokratların adayı olan Başkan Joe Biden'a yarıştan çekilme çağrısında bulundu.

Çarşamba günü New York Times'ta yayınlanan köşe yazısında Clooney, Biden'ı sevdiğini ancak adaylığını sürdürmesi halinde Demokratların başkanlık yarışını ve Kongre'nin tüm kontrolünü kaybedeceğini söyledi.

Clooney şunları söyledi: “Bu sadece benim görüşüm değil. “Bu, özel olarak konuştuğum her senatörün, kongre üyesinin ve valinin görüşü.”

Clooney, Demokratların gelecek ay yapılacak kongrede yeni bir aday seçmesi gerektiğini savundu. Sürecin “karmaşık” olacağını söyleyen Clooney, adaylar arasında yer alan ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Maryland Valisi Wes Moore, Michigan Valisi Gretchen Whitmer ve Kaliforniya Valisi Gavin Newsom'un yeni başkan adayları olmasının beklendiğini söyledi. Demokratik Parti. .

Yazıda Biden'ın yaşına odaklanan Clooney, 81 yaşındaki ABD başkanında Los Angeles olayı öncesindeki yıllara göre gördüğü farklılıklara dikkat çekti.

Geçen ay Clooney, Julia Roberts ve Barbra Streisand ile birlikte Biden için 30 milyon dolardan fazla bağış toplayan bağış toplama etkinliğinde sahneye çıkanlar arasındaydı.

Kasım ayındaki başkanlık seçimleri yaklaşırken son dönemde Demokratlar arasında Biden'ın başkanlık yarışından çekilmesi yönündeki tepkiler de arttı. Biden da yanıt olarak Pazartesi günü bir mektup yazdı.

Biden mektubunda Demokratlara başkanlık yarışından çekilmeye niyeti olmadığını açıkça belirterek, “bu yarışta kalmaya ve Donald Trump'ı yenmeye” kararlı olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir