Friends'in yıldızı Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili “birden fazla kişi” suçlanabilir

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Aktör Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili soruşturma sona yaklaşırken polis raporu, Friends yıldızının ölümüyle ilgili “birden fazla kişinin” suçlanabileceğini söylüyor.

REKLAM

Arkadaşlar Dizi yıldızı Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili “birden fazla kişinin” suçlanabileceği bildirildi.

28 Ekim 2023Ketaminin akut etkileri nedeniyle 54 yaşında hayatını kaybeden oyuncu, Los Angeles'taki malikanesinin jakuzisinde ölü bulundu.

Aktörün Los Angeles adli tabip ofisinden alınan ifadesi, otopsi raporunda, kalp-damar hastalıkları e opioid bağımlılığında Kullanılan ilaç olan “buprenorfin” de ölüm nedenleri arasında sayıldı.

Adli tabip onun ölümüyle ilgili soruşturmayı Aralık ayında kapattı. Ancak mayıs ayında Los Angeles Polis Departmanı (LAPD), aktörün ölüm koşullarını daha iyi anlamak için bir ceza soruşturması başlattı.

İnsanlar Dergi, soruşturmanın “sonuca yaklaştığını” ve kolluk kuvvetlerinin “birden fazla kişinin” suçlanabileceği yönündeki raporunu güncellediğini bildirdi.

Derginin kaynağı, suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına ilişkin nihai kararın ABD Başsavcılığı'na ait olacağını belirtti.

Aktör, öldüğü sırada depresyon ve anksiyeteye yardımcı olduğu söylenen ketamin infüzyon tedavisi alıyordu.

Adli tabip, Matthew'un vücudundaki ketaminin “infüzyon terapisine dayanamayacağını, çünkü ketaminin yarı ömrünün üç ila dört saat veya daha az olduğunu” belirtti.

TMZ'ye göre yetkililer, ilacı ikincil bir kaynaktan kimin almış olabileceğini ve Perry'nin ilacı “evine teslim” yoluyla alıp almadığını araştırıyor.

Matthew Perry hayatının büyük bölümünde uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla mücadele etti.

Aktör, 2022 tarihli anı kitabı “Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey”de ayık kalmak için 9 milyon dolar harcadığını söyledi.

Toplamda 15 kez rehabilitasyona girdiğini de söyleyen Perry, 2021 yılına kadar bağımlılığından kurtulduğunu açıkladı.

Ek kaynaklar • İnsanlar, TMZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir