Fetch.ai (FET), SingularityNet (AGIX) ve Ocean Protokolü (OCEAN) tokenleri birleşiyor

Fetch.ai, SingularityNet ve Ocean Protokol projeleri 27 Mart 2024'te tek bir token olacaklarını duyurdu. Açıklamada, bu üç projeyi tek çatı altında birleştirecek yeni projenin Yapay Süper Zeka İttifakı (ASI) olacağı belirtildi. Yapay zeka alanında dikkat çeken projelerin birleşmesi haberi sektörden en çok ilgi gören konuların başında geldi. Duyurudan bu yana pek çok kişi bu sürecin nasıl ilerleyeceğini ve dönüşümün altında yatan teknik süreçlerin nasıl uygulanacağını merak etti.

Tokenlar nasıl birleştirilecek?

Fetch.ai, SingularityNet ve Ocean Protokol projelerinden gelen tokenler (sırasıyla FET, OCEAN ve AGIX) iki aşamada birleşecek ve dönüşüm gerçekleştikten sonra Yapay Süper Zeka İttifakı (ASI) olarak işlem görmeye başlayacak. İki aşamada gerçekleşecek olan bu birleşme ve dönüşüm sürecinin ilk aşaması, Paribu gibi bu dönüşümü destekleyen kripto para işlem platformlarında 1 Temmuz 2024 tarihinde başladı.

Sonuç olarak OCEAN ve AGIX tokenleri öncelikle Yapay Süper Zeka İttifakı (ASI) tarafından belirlenen oranlar doğrultusunda FET'e dönüştürülecek. Dönüşüm oranları 1 AGIX = 0,433350 FET ve 1 OCEAN = 0,433226 FET olacaktır. OCEAN ve AGIX tokenleri kripto para alım satım platformlarından kaldırılacak ve gerekli dönüşüm tamamlandıktan sonra FET tokeninin adı Yapay Süper Zeka İttifakı (ASI) olacaktır. Bu süreçte FET logosu da değişecek. Ancak, dönüşüm sürecinin ikinci aşamasına kadar kodu FET olarak kalmaya devam edecek. FET alım satım işlemlerinin bu aşamada etkilenmeyeceğini vurgulamak gerekir. Meydana gelecek bir diğer değişiklik ise proje yönetimiyle ilgili olacak. Öyle ki, dönüşümün tamamlanmasının ardından Fetch.ai'nin mevcut CEO'su Humayun Sheikh, Yapay Süper Zeka İttifakı'nın yeni yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam edecek.

İkinci aşamada ne olacak?

15 Temmuz 2024'te başlaması planlanan dönüşümün ikinci aşamasında, adı Yapay Süper Zeka İttifakı olacak ve kodu FET olarak kalacak yeni tokenin kodu güncellenecek. Bu aşamadan sonra kayan yazı ASI haline gelecektir.

Bu birleşme neden önemli?

Yapay zeka alanındaki çözümleriyle kripto para ekosistemindeki katılımcıların ve paydaşların ilgisini çeken Fetch.ai, SingularityNet ve Ocean Protokol projelerinin Yapay Süper Zeka İttifakı (ASI) adı altında birleşmesi bazı iyileştirmeleri de beraberinde getirecek. . Örneğin genel ekosistem güçlenecek, dayanıklılığı artacak ve belki de en önemlisi projenin rekabet gücü artacak. Tek hedefe yönelik yol haritalarını birleştiren 3 projenin likiditeleri birbirine ekleneceği için yeni projenin (ASI) likidite bolluğu açısından da gelişeceğini söyleyebiliriz. Ancak ASI tokeninin yeni özelliklere ve yeni kullanım alanlarına sahip olacağını da unutmamak gerekiyor.

FET'i stake ettiyseniz

Eğer FET ana ağında stake yaptıysanız ve halihazırda FET tokenlarını stake ettiyseniz bu süreçte herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. FET tokenleriniz otomatik olarak ASI'ye dönüştürülecek ve staking ödülünüz etkilenmeyecektir. Benzer şekilde, dönüşümü destekleyen kripto para birimi ticaret platformlarında FET tokenları tutan kişilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. Bu bakımdan insanların kötü aktörlerin davranışlarına dikkat etmesi faydalı olacaktır. Sürecin hiçbir aşamasında kullanıcılardan gizli bilgi istenmeyecektir.

Projeler hakkında kısa bilgi

2017 yılında kurulan Ocean Protokolü (OCEAN), merkezi olmayan veri akışı için yapay zeka ve büyük verileri kullanarak yayıncıları ve tüketicileri birleştiren bir protokoldür. Benzer şekilde 2017 yılında kurulan Fetch.ai (FET), Nesnelerin İnterneti (IOT) algoritmalarını birbirine bağlamak için geliştirilmiş bir platformdur. SingularityNET (AGIX), yapay zeka geliştiricileri ile bu alanda hizmet almak isteyenleri bir araya getiren blockchain tabanlı bir platformdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir