F.Bahçe'de Sevil Becan adaylığını resmen açıkladı

genişletmek

KAYNAK DHA

2018-2021 yılları arasında F.Bahçe'nin yönetim kurulu üyesi olan Sevil Becan, F.Bahçe Yüksek Divan Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Basın mensuplarıyla buluşan Becan, burada yaptığı konuşmada, 27 Nisan Cumartesi günü Faruk Ilgaz tesislerinde yapılacak olan F.Bahçe Yüksek Seçim Kurulu toplantısında başkan adayı olduğunu duyurdu.

Sarı-lacivertli kulübün birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini belirten Becan, şöyle konuştu: “Fenerbahçe'nin geleceğe umutla bakması için ne yapması gerektiğini düşündüğümde aklıma ilk gelen şey kutuplaşmanın ve muhalefetin sona ermesidir. F.Bahçe'nin değerlerini, birlik ve bütünlüğünü korumak. Başvuru sürecindeki istişarelerde en çok üzerinde durduğumuz konu bu oldu. Yakın tarihimizde 2 önemli gün vardır. 3 Temmuz ve 2 Nisan. 3 Temmuz'a baktığımızda teknik direktör, taraftar ve camia o kadar bütünleşmiş ki sonunda haklı çıkmış ve davalar büyük bir takip süreciyle devam ediyor. 2 Nisan günü kongre üyeleri tüm işlerini bir kenara bırakarak Kadıköy'e koştu. “Hangi kulübün böyle bir değeri var?” dedi.

“YÜKSEK MAHKEME KURULUNUN BAŞKA BİR ANLAYIŞI VE İŞLEYİŞİ MÜMKÜN”

Üst Kurulun işleyişinde değişiklik olması gerektiğini vurgulayan Becan, şöyle konuştu: “Üst Kurulda reforma ihtiyaç var. Buna başlayabileceğimizi düşünüyoruz. Kent Konseyi'nin üye sayısı 5 binin üzerinde. 25 yıl sonra katıldığınız bir kümenin parçasıysanız bu, ortalama bir kulübün üye sayısına eşdeğerdir. Farklı bir yönetime ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Zamanla neler olacağını anlatacağım. Yargıtay konseyinin başka bir anlayış ve işleyişi mümkündür. Her 3 ayda bir toplanıyoruz ve aldığımız raporlar dinleniyor. İfade edilen görüşler çoğu üyenin duymak istemediği görüşler olabilir. Eleştiri olacak mı? Evet olmalı. “Eleştiri yön verdiği sürece kabul edilebilir” dedi.

“BAY ALİ KOÇ BANA EŞLEŞME OLMADIĞINI SÖYLEDİ”

Başvuru sürecinde görüşmeler yaptığını ve görüşmeye devam edeceğini belirten Becan, şöyle konuştu: “Sayın Ali Koç'u ziyaret ettim. Bana taraf olmayacağını söyledi. Bu iyi birşey. Neden başvurduğumu ve planlarımı anlattım. Bu bir nezaket ziyaretiydi. Sayın Aziz Yıldırım'a da görüş talebinde bulundum. Şu ana kadar herhangi bir yanıt verilmedi. Sayın Şekip Mosturoğlu ile tanıştık, tanıştık. Kendisine de başarılar diliyorum. Bu kulübe ödediği bedeller var. Ayrıca ona çok saygı duyuyorum dedi.

Mehmet Büyükekşi Kulüpler Birliği heyetiyle görüşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir