Experimentarium ile bambaşka bir deneyim

0

Kopenhag Deney Evi Müzesi, ziyaretçilerini 16 interaktif sergi ile karşılıyor.

1991 yılında Kopenhag’da açılan Experimentarium Müzesi, üç yıllık restorasyonun ardından 9.000 metrekarelik yeni alanında 16 interaktif sergiyle ziyaretçilerini karşılıyor. Çocukların ilgisini çekmek için, ziyaretçilere eğlenceli şovlarla suyun fiziği ve kaldırma kuvveti öğretilir.

Museo Deneyevi ayrıca “Işık Labirenti” gibi birçok fiziksel temalı sergiye sahiptir. Ziyaretçilerin dokunuşlarına farklı melodiler çalan teknoloji beğeni topluyor.

Deneysel Müze, CEOKim Gladstone Herlev: “Sosyal medya veya akıllı telefonlarla savaşamazsınız. Zaten böyle bir savaşa girmek istemiyoruz. Ama insanlara farklı bir dünya göstermek istiyoruz. Hatta buraya giren ziyaretçiler bir süreliğine cep telefonunun varlığını unutuyorlar” diyen Bozkurt, ziyaretçilerin sergilere dahil edildiğini de sözlerine ekledi.

Deney Salonu’ndaki sinema, ziyaretçilerine filmin bir parçası olma imkanı sunuyor. Müze bu özelliği ile ilk olarak bilinmektedir.

26 Ocak 2017’de açılan Experimentarium Müzesi yetkilileri, 2017’de 500 binden fazla ziyaretçi beklediklerini açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom