Enerji sektörünün ilk kapsamlı mesleki gelişim programı olan Power MBA'in üçüncü dönemini tamamladı – EKONOMİ

Türkiye'nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, Power MBA mesleki gelişim programının üçüncü dönemini tamamladı.

Enerjisa Üretim ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi iş birliğiyle hayata geçirilen programda enerji piyasaları, üretim teknolojileri, veri analitiği, strateji, finans ve enerjinin geleceği konularında kapsamlı içerikler sunulurken aynı zamanda çalışanların kariyer yolları da desteklendi. .

Sektörün geleceğine yön veren bir enerji şirketi olma hedefiyle bilgi birikimini sürekli geliştiren, standartları belirleyen ve projeler geliştiren Enerjisa Üretim, The Power ile kariyerine enerji alanında devam etmek isteyenlere eğitim fırsatları sunmaya devam ediyor. MBA mesleki gelişim programı 2021'de başlatıldı. Plan; Enerji sektörü ekosistemindeki tüm katılımcıların bilgilerini artırır ve işin geleceğini sektör uzmanlarından öğrenme fırsatı sunar. Ayrıca Türkiye'den ve şu anda 11'den fazla ülkeden, kamu ve özel birçok farklı kuruluştan katılımcılarla geniş bir ağ oluşturma fırsatı da sunuyor.

Enerjisa Üretim'in, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi ile insan odaklı çalışan deneyimi yaklaşımı doğrultusunda hayata geçirdiği Power MBA programının üçüncü döneminde katılımcılar, sektöre enerjik ve güçlü bir bakış açısı kazandı.

Programın üçüncü döneminde toplam 194 mezun mezun oldu.

Üçüncü dönemi Şubat ayında sona eren ve toplam 9 ay süren Power MBA programına, Enerjisa Üretim çalışanlarının yanı sıra, enerji sektöründe Türkiye çapında ve uluslararası alanda faaliyet gösteren özel, kamu şirketleri ve STK çalışanları da katıldı. Program ayrıca; Katılımcılar finans, enerji, bankacılık, danışmanlık ve mühendislik gibi birçok farklı sektörden geldi. Program, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Suudi Arabistan ve İngiltere'den 11 yabancı katılımcıyla uluslararası bir boyuta ulaştı.

Yaklaşık 128 saat süren Power MBA programının üçüncü döneminde toplam 86 kişi mezun oldu. Bu başarı, enerji sektörünün küresel bir bakış açısına sahip olması ve farklı coğrafyalardan profesyonellerin bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşması açısından önemli bir adımı temsil ediyor. Program, bireysel kariyerlere katkı sağlamanın yanı sıra sektörler arası etkileşimi artırarak küresel bir vizyon yaratmayı da vurguluyor.

“Ağ oluşturma etkinlikleriyle katılımcılar arasındaki ilişki ağını güçlendirmek istiyoruz”

Power MBA programının önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edeceğini belirten Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, şunları söyledi: “Power MBA'in son dönemi 46 farklı kuruluştan ve 6 farklı ülkeden gelen katılımcılarla başarıyla tamamlandı. Önümüzdeki dönemde katılımcı sayısının daha da artacağına inanıyoruz. Ağ oluşturma etkinlikleri ve toplantıları, ekip ruhunun geliştirilmesi ve çeşitli sektör perspektiflerine erişim sağlanması açısından olumlu geri bildirimler aldı. Lisansüstü katılımcılara yönelik Power MBA Mezunlar programını başlattık. Bu program aracılığıyla, iş dünyasındaki değişikliklere ayak uydurmalarına yardımcı olmak için sürekli destek sağlamaya kararlıyız. Mezunlarla öğrenme, gelişme ve etkileşim fırsatları sağlayarak güçlü bir topluluk oluşturduk. Geçmişteki başarılarımızdan ilham alarak önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğimiz ve katılımcılarımıza daha fazla değer katacağımıza inanıyoruz. Sizleri güçlü bağlarımızı daha da güçlendirmeye davet ediyoruz.” dedi.

Programın içerikleri Enerjisa Üretim ve Sabancı Üniversitesi EDU Direktörü Dr. tarafından hazırlandı. Programın içeriği Sabancı EDU Power MBA programı koordinatörü Cüneyt Evirgen ve Murat Kaya ile birlikte tasarlandı. Eğitimin 4 modülden oluştuğu belirtildi. İlk 3 modülde enerji kaynakları ve teknolojileri, strateji ve yatırımlar, proje yönetimi, finans, mevzuat, çevre, iklim, sürdürülebilirlik, enerjinin geleceği, enerji ve hidrojen depolama teknolojileri, santrallerin işletme ve bakımı, kaynak yönetimi gibi konular işleniyor. , ticaret, veri analitiği ve dijitalleşme. Dördüncü modülde enerji sektöründe dijitalleşme, strateji, ticaret, işletme yönetimi ve yetenek yönetimi gibi konular enerjisa üretim bakış açısıyla deneyimli çalışanların eğitimiyle işleniyor. Power MBA'in bir sonraki döneminin 10 Mayıs 2024'te başlayacağı belirtiliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir