Biden'dan Gazze anlaşması için Netanyahu'ya çağrı! “Acil ateşkese ihtiyaç var”

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İki lider Gazze'deki durumu görüştü. “Başkan Biden, yardım çalışanlarına yönelik saldırıların ve genel insani durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.”

Açıklamada, Biden'ın Netanyahu'ya İsrail'in sivillerin zarar görmemesi ve yardım çalışanlarının güvenliği için somut önlemler alması gerektiğini ilettiği ve Biden'ın ABD'nin Gazze'ye yönelik politikasının bu önlemlerin İsrail tarafından alınmasına bağlı olduğunu açıkça ifade ettiği belirtildi.

MÜZAKERECİLER YETKİ ÇAĞRILDI

Açıklamada, Biden'ın, insani durumun istikrara kavuşturulması, iyileştirilmesi ve masum sivillerin korunması için acil ateşkesin şart olduğunu vurguladığı ve Başbakan'a, rehinelerin eve getirilmesi konusunda gecikmeden anlaşmaya varılması için müzakerecilerine yetki vermesi çağrısında bulunulduğu belirtildi. İki lider ayrıca İran'ın İsrail ve halkına yönelik açık tehditlerini de ele aldı. “Başkan Biden, ABD'nin bu tehditler karşısında İsrail'i güçlü bir şekilde desteklediğini açıkça ortaya koydu.”
Biden ile Netanyahu arasındaki görüşmenin 30 dakikadan az sürdüğü bildirildi.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Nişantaşı ringlere geri dönüyor!  Sokak ortasında tekme ve tokatlı kavgaNişantaşı ringlere geri dönüyor! Sokak ortasında tekme ve tokatlı kavga
Bir il bunu konuşuyor!  6 yıl kasiyerlik yaptı: Önce çok çalıştı, sonra 42 kişiyi dövdüBir il bunu konuşuyor! 6 yıl kasiyerlik yaptı: Önce çok çalıştı, sonra 42 kişiyi dövdü
Tartışma CHP'de “Esenyurt” tartışması! Belediyeyi partilisinden devralan yeni belediye başkanı isyan etti: “Başımızı belaya sokmak için yaptılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir