Beşiktaş'tan TFF'ye; Aldığı kararlarla güveni sağlayamaz.

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Juventus kulübü, TFF'nin aldığı kararların geçmiş örneklere göre orantısız olduğunun altını çizerek güven duygusunun sarsıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye'de spor hukukunun bu kadar değersizleştirildiği, standartlarının ortadan kalktığı, adalete güvenin ortadan kalktığı bir dönem daha yaşanmadı.

Çağdaş spor hukukunda maç sayılarının her geçen gün artması ve maçların yoğunlaşması gerçeğinden hareketle kararların hızlı alınması gerekmektedir. Kararlar doğru ve evrensel standartlara göre belirlenmelidir. Federasyonumuz bu konuda aldığı kararlara olan güveni maalesef garanti edemiyor.

Bir gecede dudak okuma yöntemiyle kuralları değiştirerek bir sporcumuza 6 maç ceza veren federasyon ile bir sporcumuza, arkadaşını korumak için sahaya giren taraftarı uzaklaştırdığı için ceza veren federasyon aynı. 15 gün boyunca ülke gündemini meşgul eden olaylı maçın ardından bilinen penaltıları veren federasyon.

Türk futbolu, Josef de Souza olayını inceleyip içtihatını oluşturmak, oyunun gelecekte uğrayabileceği zararları göz önünde bulundurarak güncellemek yerine, genel bir ilgisizlikle, içinden çıkılmaz bir karmaşa içinde ele almanın bedelini ödemek zorunda kaldı. sporun gelişim koşullarına göre mevzuatı.

Geç alınan ve geçmişe göre orantısız kararlar, gelecekte adaletin tesis edilebileceğine olan güveni tamamen yok etti. Kuralların kişilere ve kulüplere göre değişmesini Türk futbolu adına kaygıyla izliyor ve not ediyoruz.

Selamlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir