Askeri radyolar artık canlı yayın aracı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in Efes-2024 kombine tatbikatı, müşterek bilgisayarlı komuta yeri ve etkin atış poligonu kapsamında izlediği canlı görüntülerin bir kısmı, ASELSAN telsizlerinden karaya çıkan askerlerin sandıklarına gönderildi.

Denizde mayın arama ve imha yapacak birimi hizmet sahasına getiren Atak 5 hücum gemisindeki denizaltı taarruz tim personelinin 23 Mayıs'ta denize atlayışının görüntüleri ASELSAN'da yayınlandı. Teknedeki ASELSAN EHKET telsizine bağlanan kamera aracılığıyla gözlem noktasında 9661 telsiz. Geniş bant dalga biçimi frekans atlamalı modu. Başarılı bir şekilde canlı yayınlandı

Tatbikatın sabah kısmında ZAHA ile Anadolu Gemisi TCG'den sahile çıkarma faaliyetine katılan Amfibi Deniz Piyade Unsurlarının meskun mahalde gerçekleştirdiği muharebenin görüntüleri 9661 telsizden canlı olarak yayınlandı. Geniş Bant Dalga Formu Frekans Atlama modunu kullanarak asker üzerindeki EHKET telsizine bağlı kamera aracılığıyla görüş alanı. Başarıyla aktarıldı.

Operasyon, Milli Savunma Bakanı'nın da bulunduğu gözlem alanı ekranlarından hem canlı görüntülü yayınla anında takip edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir