Ali Koç yeniden seçilme nedenlerini açıkladı

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

F.Bahçe'nin yeni başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Ali Koç: Altı yılın boşa gittiğini söyleyenler var. Bu yüzden son altı yılda neler olduğunu ve neden kararımı değiştirip kaçtığımı sizlerle paylaşacağım. Geçtiğimiz dönemde çok şey öğrendik. Biz hiçbir zaman bilerek, isteyerek Fenerbahçe'ye kötü bir şey yapmadık, olamaz da. Ne yapılması gerektiğini çok daha iyi görelim. “Kulübün mali yapısı bizim en çok emek verdiğimiz, başarılı olduğumuz yerdir” dedi.

Koç, bunu UEFA'nın 2018'de yayınladığı raporda da gördük. Avrupa'da iflasa en yakın kulüp olarak Fenerbahçe listelenmişti. Net borç/gelir oranı açısından Avrupa'nın en kötü ikinci kulübü olduk. Toplam borcumuz 612 milyon euroya yaklaşırken bugün toplam pasifimiz 307 milyon euroya düştü. Kulübün mali durumunu anlatırken “Yani yarı yarıya azaldı” dedi.

“ŞAMPİYONLUKLAR BİRLİKTE OLACAK”

En büyük hedeflerinin F.Bahçe'yi şampiyon yapmak olduğunu belirten Koç, şöyle konuştu: “Şampiyon olup cam tavanı kırdığımızda inanın şampiyonluklar ardı ardına gelecektir. Bize engel olanların en büyük korkusu da budur.”

“ŞAMPİYONLUĞU KONUŞMAYA GEREK BİLE YOK”

Teknik direktör ayrıca gelecek sezon için hedeflerinin de ipucunu verdi: “Öyle bir takım kuracağız ki, size scudetto sözü bile vermeyeceğim.”

AZİZ YILDIRIM'A CEVAP VERDİ

Koç da Aziz Yıldırım'a şu sözlerle tepki gösterdi: “Aziz Yıldırım, Fenerbahce'yi şampiyon yapmayacak güçlerin kim olduğunu merak ediyorsa aynaya baksın. Çünkü onlardan biri de kendisi.”

Ali Koç'un F.Bahçe'deki yönetim listesi açıklandı! Acun Ilıcalı'dan detay…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir