Akyaka'da gezilecek yerler listesi… Akyaka'da gezilecek yerler ve yapılacaklar listesi

genişletmek

Akyaka, Gökova Körfezi'nde yer almaktadır. Paraşütle atlama faaliyetleri bu bölgede özellikle yaygındır. Eğer hayatınızda daha önce paraşütle atlama denemediyseniz ya da daha önce deneyimleyip tekrar denemek istiyorsanız burada paraşütle atlama aktivitelerine katılabilirsiniz. Akyaka'da yapılacaklar listesinin başında paraşütle atlama geliyor.

Akyaka'da gezilecek yerler listesi…

Akyaka'da gezilecek yerler ve yapılacaklar

1) Azmak Nehri

Akyaka doğal güzelliklerle dolu bir semttir. Azmak Nehri de bu doğal güzelliklerden sadece bir tanesi. Azmak Çayı kenarında sazlıklar bulunmaktadır. Burada harika bir kano deneyimi yaşamanız mümkün. Azmak Nehri çevresinde mangal ve piknik düzenlenmesi de oldukça yaygındır. Azmak Nehri bu mahallede bir tatlı su nehridir. Burada kendinizi huzur içinde hissedeceksiniz. Azmak Nehri turistlerin gözdesi haline gelmiş çok özel bir yer. Ziyaretçilerini büyüleyen bir nehir olan Azmak Nehri, görülmeye değer nehirlerden sadece bir tanesidir. Azmak Nehri yemyeşil bir bitki örtüsüne sahiptir.

2) Akyaka Plajı

Denize girebileceğiniz en güzel halk plajları arasındadır. Akyaka Plajı'na girişte herhangi bir ücret ödemezsiniz. Muğla'nın mavi bayrak almayı başaran plajları arasındadır. Akyaka plajında ​​deniz oldukça temiz ve berraktır. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Akyaka plajında ​​ticari bir faaliyet de bulunmaktadır. Bu sayede rahatlıkla şezlong ve şemsiye kiralama imkanına sahipsiniz. Akyaka plajının denizi temiz ve tabanı kumdur. Bedensel engellilere uygun bir plaj olan plaj, 2016 yılında engelsiz plaj unvanını da almayı başardı. Akyaka Plajı, Akyaka'da birinci sınıf sit alanı ilan edilen yerler arasında yer alıyor.

3) Çınar Plajı

Akyaka'nın en güzel plajı hangisi diye sorulduğunda belki de verilebilecek ilk cevaplardan biri Çınar plajıdır. Akyaka'da Çınar Plajı 3 kilometre uzaklıktadır. Konumu kolay bir yerde. Bu plaja hem özel araçlarınızı hem de toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Akyaka'nın en temiz plajlarından biri olan Çınar Plajı'na giriş ücretsizdir. Suları oldukça serin olan bu plajda yaz aylarında oluşan nemin bir kısmını da üzerinizden atabileceksiniz. Kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz bu plajda yürüyerek birçok yere ulaşabilirsiniz. Akyaka merkezden kalkan minibüsler ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Küçük renkli taşlardan oluşan kumlu bir plajı vardır. Yeşil ve mavinin bir arada olduğu bu plaj belki de ülkemizin en güzel plajlarından biridir.

4) Sedir Adası

Marmaris'e yakınlığıyla ünlü bir adadır. Sedir Adası, Akyaka'nın tam Gökova Körfezi civarında bulunmaktadır. Sedir Adası'na tekne turları ile ulaşabilirsiniz. Burada gidilecek iki yer var. Antik kent ve ünlü Kleopatra Plajı bulunmaktadır. Sedir Adası görenleri büyüleyen adalar arasındadır. Harika kumlara sahip olan Sedir Adası eşsiz bir denize sahiptir. Bu adaya daha önce hiç gitmediyseniz mutlaka gitmenizi öneririz.

5) Akbük Koyu

Akbük Körfezi denizin tadını çıkarabileceğiniz en güzel koylardan biridir. Akyaka merkeze 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Harika temiz bir koy olan Akbük Koyu'nda yüzebilir, ateş yakarak kamp yaparak günü burada geçirebilirsiniz. Gökova Körfezi'nin tam kuzey tarafında yer alır. Akbük Koyu huzur bulacağınız muhteşem bir plaja sahiptir. Kıran Dağları'nın tam eteklerinde bulunmaktadır. Birinci derece doğal sit alanı ilan edilen Akbük Körfezi, tekne turlarının en çok ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor.

6) Küfre Körfezi

Akyaka'nın koylarıyla ve doğal güzellikleriyle ünlü bir yer olduğunu daha önce söylemişti. Akyaka'da gezilecek güzel koylardan biri de Küfre Koyu'dur. Küfre Koyu yat ve tekne turlarıyla ulaşılabilen bir yerdir. Aynı zamanda Azmak Nehri ile buluştuğu noktada bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir