Adıyaman'da TYP protestosu: Cumhurbaşkanını davet ettiler – Son Dakika Türkiye Haberleri

İŞKUR'un Toplumsal Fayda Programı (TYP) statüsündeki vatandaşların deprem bölgesinde çalışmasının ilk aşaması 19 Mayıs'ta sona erdi. Yetkililerin tamamlanmasının en az iki yıl süreceğini söylediği TYP programının uzatılmaması nedeniyle binlerce depremzedesi işsiz kaldı.

Sürenin uzatılmasını isteyen TYP'liler Adıyaman'da eylem yaptı.

Adıyaman Merkez Park'ta düzenlenen eyleme pankartlarla katılan vatandaşlardan biri, “Adıyaman AKP'nin kalesidir, her seçimde Ankara'ya 4 milletvekili gönderiyorlar. Şimdi 2 bin kişinin işi yok oldu. Biz kovulduk, başkan biziz.” Erdoğan'dan ricamız, çalışmalarımızın sürekli olmasıdır. Aksi takdirde göç başlayacak ve artık Adıyaman diye bir yer kalmayacak” dedi.

“İNSAN KURU”

Üç dönem AKP Adıyaman Milletvekili olarak görev yapan ve şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Aydın ile tanıştığını iddia eden bir diğer vatandaş ise şunları söyledi:

“Kendisini aradım ve 'Ben daha çok milletvekili miyim? Milletvekilleriyle konuşun. Beni neden arıyorsunuz? Bundan önce deprem mi oldu? Neyle beslendiyseniz ona devam edin' dedi. Ne kadar güzel bir ülke. Adamın milyonlar kazandığı belli. “Benim maaşım karısının kullandığı güneş kremine bile yetmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir