24 yaşında 3 Grammy kazananı! Samara Joy 19 Nisan'da CRR'de! – SANAT VE KÜLTÜR

65. Grammy Ödülleri'nde (2023) “En İyi Caz ​​Vokal Albümü” ve “En İyi Yeni Sanatçı” ödüllerini ve bu yıl Tight single'ıyla “En İyi Doğaçlama Caz Solosu” ödülünü kazanan Samara Joy, 19 Nisan Cuma günü sahne aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluşacak.

Regina King'in “Sarah Vaughan ve Ella Fitzgerald'ı kendi bedeninde canlandıran genç bir kadın” olarak tanımladığı Samara Joy, viral video performansları ve TikTok'ta 200.000 takipçiye ulaşan popülaritesiyle de dikkat çekiyor.

Avrupa'dan Amerika'ya dünyanın en prestijli caz festivallerinde ve salonlarında performans sergileyen genç sanatçı, CRR'deki konserinde; Ona dinamik davulcu Evan Sherman, virtüöz kontrbasçı Felix Moseholm ve yetenekli piyanist Cameron Campbell eşlik edecek.

1999 doğumlu sanatçı, müzik eğitimini 2021 yılında tamamladı. Aynı yıl kendi adını taşıyan ilk albümüyle JazzTimes tarafından “En İyi Yeni Sanatçı” seçildi. Broadway, Inc.'in Porgy ve Bess'in “Summertime” adlı müzik videosunda Women of Color'da yer aldı. Yönetmen Regina King bir röportajında ​​onu “Sarah Vaughan ve Ella Fitzgerald'ı kendi bedeninde canlandıran genç bir kadın” olarak tanımladı.

Genç ve dinamik bir simge

Ekim 2020 itibarıyla 1,5 milyondan fazla izlenen bir video da dahil olmak üzere çok sayıda viral video performansı yayınladı. Bu videolar Kasım 2022 itibarıyla TikTok'ta 200.000 takipçiye ulaştı. Kısmen bu başarının gücüyle Avrupa'yı gezdi. İtalya ve Avusturya'da biletleri tükenen bir dizi konser. Monterey Caz Festivali, Lincoln Center'ın Summer For The City Jazz Underground serisi ve Winter Jazzfest dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en prestijli caz festivallerinde ve konser salonlarında performans sergiledi.

Samara Joy, caz müziğini genç nesiller arasında popülerleştirmeyi misyon edinmiş gibi görünüyor. New York Times Joy hakkında şunları söylüyor: “Caz'a gençlik dolu bir hava katıyor.”

Kültürlerarası bir köprü

Samara'nın müziği, kökleri Bronx, New York'a dayanan zengin bir müzik mirasından yararlanıyor. Gospel müziğinden cazın derinliklerine uzanan bu yolculuk, her Samara performansında hissediliyor.

Konser biletleri 50-100-165 ve kategorileri 200 TL, CRR ve Biletix gişelerinde satışta!

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir