“10 yıllık emeğin sonucu buradayız”

Uraloğlu, ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral uzay istasyonundan bu akşam uzaya fırlatılması planlanan Türksat 6A'ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Uydunun Türkiye saati ile 00.20, yerel saatle 17.20'de fırlatılacağını hatırlatan Uraloğlu, şöyle konuştu: “Bir sorun yok gibi görünüyor, şu ana kadar herhangi bir erteleme olmadı, hava koşulları güzel. 10 yıllık emeğin sonucu buradayız, şu ana kadar herhangi bir sorun yaşanmadı.” dedi.

Uraloğlu, fırlatıldıktan sonraki ilk dakikaların önemli olduğunu, 70. dakikada uydudan sinyal almayı beklediklerini, sinyali aldıktan sonra uydunun istedikleri gibi performans gösterdiğini teyit edeceklerini söyledi.


“Bu hizmeti satacağız”

Uraloğlu, Türksat 6A'nın yerli ve milli bir uydu olduğunu vurguladı, “Televizyonda iletişim ve yayın yapma konusunda kendimizi daha güvende hissedeceğiz. Bu hizmeti sadece kendimiz almakla kalmayıp, hedeflediğimiz yeni kapsama alanında da satacağız.” dedi.

Uraoğlu, Türkiye'nin uydu üreten 11 ülkeden biri haline geldiğine dikkat çekerek, yeni uydu projelerinin de olacağını söyledi.

İlk etapta bir yapı oluşturduklarını iddia eden Uraoğlu, şöyle konuştu:


“Oluşturduğumuz tesisle kendimiz için yeni uydular üretip satacağız. İHA’larımızın ve SİHA’larımızın güvenliği için, uçuş operasyonlarımız için daha fazla uyduya sahip olmamız gerekiyor. uydular.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir