Viyana Filarmoni Orkestrası mirasını devralacak yeni nesiller yetiştiriyor

0

Viyana Filarmoni, özel ve çok yönlü bir program sunan akademisi ile genç nesle odaklanmaktadır.

Viyana Filarmoni Orkestrası öğrencileri genç ve hırslıdır. Mükemmellik için çabalarlar. Dünyanın en ünlü kurumlarından birinde oynamak için uzaktan geliyorlar.

Peki prestijli Viyana Filarmoni Orkestrası Akademisi’nin öğrencisi olmak nasıl bir şey?

Viyana Filarmoni, özel ve çok yönlü bir program sunan akademisi ile genç nesle odaklanmaktadır.

Akademi ondan fazla öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler Orkestranın geleneklerini ve müzik tarzını benimsemek için burada iki yıl geçirirler.

Akademi’nin kurucusu Michael Bladerer, “En önemli şey Orkestra’da çalabilmek çünkü orası bir şeyin aktarıldığı, miras bırakıldığı yer. Her hafta bir meslektaşın verdiği dersler açıkçası çok ama çok önemli. Oda müziği.” karşınızda şef yokken bile etkilidir çünkü birdenbire ne zaman sorumluluk alacağınızı, ne zaman devredeceğinizi ve ne zaman birbirinizi dinleyeceğinizi anladığınızda.” konuşur.

Viyana Filarmoni Orkestrası’nın konser şefi Benjamin Morrison şunları söyledi: “Geçmişte öğrendiklerimizi onlarla sadece çalarak değil, aynı zamanda onlara tavsiyelerde bulunarak ve bağımsız müzisyenler olmalarına yardımcı olarak paylaşmanın bizim sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. .” diyor.

Her şeyin merkezinde mükemmele ulaşma arzusu vardır. Öğrenciler, dünyanın her yerindeki efsanevi Viyana Filarmoni Orkestrası ile çalma fırsatına sahip olurlar.

Orkestra geleceğe bakarken ve çağdaş müziği savunurken öğrenciler, neslinin en başarılı bestecilerinden biri olan Tomas Ades ile performans sergilemek için eşsiz bir fırsata sahip oluyor.

Öğrencilerden Daniel, “Genç bir trompetçi olarak benim için en önemli nokta şef ve orkestra ile çalmaktı. Çünkü bence orkestrada çalarak daha çok şey öğreniyorsunuz” dedi. konuşur.

New York’tan Lucas Stratmann, büyük umutlarla gelecek neslin bir parçası. Ancak profesyonel bir müzisyen olmak kolay bir kariyer seçimi değildir.

Stratmann, “Klasik müzik dünyası çok rekabetçi ve kendini kaptırmak kolay. Muhtemelen 14-15 yaşlarındayken şüphelerim vardı. Burada gerçek bir kariyer yapabilecek miyim? Sahneye çıkabilir miyim?” Ne yapacağım ben müzikle?” Yani müziği seviyorum. ifadeleri kullan

Öğrenciler en iyilerle buluşuyor

Akademi’de geçirdikleri süre boyunca öğrenciler efsane şefleri sahnede deneyimlemenin yanı sıra tanıtım toplantılarında onları bizzat keşfetme şansına da sahip oluyorlar.

Bazen sembolik Sagrada Familia’daki dünya prömiyeri gibi tarihi anların bir parçası olurlar.

Bir inanılmaz deneyimden diğerine… Lucas ve Katharina, genç kariyerlerinin en etkileyici konserlerinden biri olan ve Orkestra’nın müzik tutkusunu halkla paylaştığı Yaz Gecesi Konseri’nden önce kendilerini Viyana’daki Schönnbrunn Sarayı’nın atmosferine kaptırırlar.

Katharina en büyük hayalinin bir orkestrada yer almak, orkestrada obua çalabilmek olduğunu söylüyor. Onun için elbette en iyisi Viyana Filarmoni olacaktır.

Lucas, Viyana’da yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “Viyana Filarmoni Orkestrası’nda çalmak hayal ettiğimden çok daha fazla. Buraya geldiğimde herkesin Orkestra’da çalmaktan ne kadar zevk aldığını ve onun müzik icra etme konusunda ne kadar kararlı olduğunu gördüm. ve sanat çok güzel. Bu da benim müziğe olan tutkumu körükledi.” nasıl olduğunu anlatır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket