Taylor Swift’in son albümü ‘Midnight’, plak satış ve online dinleme platformlarında rekor kırıyor

0

21 Ekim’de piyasaya sürülen albüm, şimdiden Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 1 milyon kopyayı geçerek 2022’nin şimdiye kadarki en çok satan albümü oldu.

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Taylor Swift’in son albümü ‘Midnights’ plaktan plağa geliyor. 21 Ekim’de piyasaya sürülen albüm, şimdiden Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 1 milyon kopyayı geçerek 2022’nin şimdiye kadarki en çok satanı oldu.

Ayrıca “Midnights”, en popüler müzik platformlarından biri olan Spotify’da bir albümün çıktığı ilk gün en çok dinlenme rekorunu kırdı ve 2017’den bu yana en yüksek albüm satış haftasına sahip oldu. rekor bir haftalık albüm satış rekoru sadece 3 günlük satışta elde edilen eklendi.

Müzik dergisi Billboard’un Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede yayınlanan haftalık listelerine veri sağlayan Luminate’in ilk raporlarına göre albüm, piyasaya çıktığı ilk üç günde Amerika Birleşik Devletleri’nde 1,2 milyondan fazla albüm sattı.

Billboard, “Midnights”ın ABD’de yalnızca ilk gününde akış, dijital indirme, CD, plak ve kaset satışlarında 800.000’den fazla kopya sattığını bildirdi.

Bu yıl Beyonce’nin “Renaissance” albümünün ilk hafta satışları 332 bin, Bad Bunny’nin “Un Verano Sin Ti” albümünün ilk hafta satışı ise 274 bin oldu. Adele’nin Kasım 2021’de çıkardığı ’30’, çıktığı ilk hafta 839 bin albüm sattı.

32 yaşındaki sanatçı, 2017’de onuncu albümüyle kırdığı rekorları, ilk haftasında 1.238 milyon adet satan ‘Reputation’ albümüyle tek başına kırdı.

Satılan albümlerin yarısı plaklardandı.

Albümün çıkışından üç gün sonra kırılan satış rekorlarından en büyük paylardan birinin plaklara ait olması dikkat çekti. Luminate’e göre, hafta sonu uzun oynatıcı formatında yaklaşık yarım milyon kopya satıldı.

Plaklar ve CD’ler dört farklı kapak resmi, renk seçenekleri ve iç mekan grafikleriyle piyasaya sürüldü.

Billboard, ilk üç günde 284 milyon dinlenmenin, 2022’nin en büyük üçüncü internet haftası olan “Midnights”ı kazanmak için yeterli olduğunu söylüyor.

“Midnights”ın toplam albüm satışları ve dinlenme rakamlarının önümüzdeki günlerde artacağı tahmin ediliyor. Takip haftası 27 Ekim’de sona erecek ve nihai satış rakamının 30 Ekim’de açıklanması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom