Suriyeli mülteci Almanya’da belediye başkanlığı seçimlerini kazandı

0

2015 yılında Almanya’ya mülteci olarak gelen 29 yaşındaki Suriyeli Ryyan Alshebl, Stuttgard yakınlarındaki Ostelsheim kasabasında seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu.

Alman Yeşiller Partisi üyesi 29 yaşındaki Suriyeli, Pazar günü Baden-Württemberg eyaletinde yaklaşık 2.500 nüfuslu küçük bir kasaba olan Ostelsheim belediye başkanı seçimini kazandı.

Diğer iki bağımsız adaya karşı oyların yüzde 55,4’ünü alan Alshebl, Ostelsheim köyünün “açık fikirlilik ve kozmopolitizm açısından tüm Almanya’ya örnek teşkil ettiğini” söyledi.

Alshebl, seçim kampanyası sırasında bölgedeki kamu hizmetlerine dijital erişimi önceliklerinden biri haline getirdi.

1994 yılında Suriye’nin güneybatısındaki As Suwayda şehrinde doğan ve üniversite eğitimine bankacılık üzerine başlayan Alshebl, savaşın çıkması nedeniyle eğitimini yarıda bırakarak Almanya’ya giderek eğitimine burada devam etti.

Bir ziraat mühendisinin oğlu olan Alshebl, internet sitesinde, bugün Suriye nüfusunun yaklaşık yüzde 3’ünü oluşturan Dürzi bir ailede büyüdüğünü ancak artık herhangi bir dine mensup olmadığını yazıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket