Şifa Hastanesi’nde kuvözdeki bebeklerden ikisi hayatını kaybetti

0

Aksa Kanalı Telegram sayfasında yayınlanan haberde, İsrail’in Mehdi çocuk hastanesine yönelik saldırıları sonucu iki doktorun hayatını kaybettiği, hastaneye sığınan bazı kişilerin ise yaralandığı belirtildi.

Şifa hastanesinde elektriğin tamamen kesildiği, sağlık personeli, yaralılar ve mülteciler dahil içeride bulunan herkesin İsrail güçlerinin ateşine maruz kaldığı, ayrılmak isteyenlerin de ateş açtığı bildirildi.

Hizmet dışı kalan Şifa hastanesinde elektrik olmadığı için kuvözde oksijene bağımlı kalan bebeklerden ikisinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

Şifa Hastanesi Müdürü Dr. Muhammed Ebu Silmiye, hastaneye silahlı İsrail insansız hava araçlarıyla ateş açıldığını söyledi.


UNICEF’ten insani ateşkes çağrısı

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Platform X tarafından başlatılan çağrıda, Gazze’deki hastanelerin ve çocukların korunması ve derhal insani ateşkes sağlanması çağrısında bulundu.

Sosyal medya platformundaki paylaşımında

Öte yandan Gazze sağlık müdürü Münir el-Berş, Cumartesi sabahı İsrail tanklarından atılan iki roketin hastanenin yoğun bakım odalarından birine çarptığını söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el Kudra daha önce, hizmetleri oldukça sınırlı olan El Ehli Baptist Hastanesi dışında şehirdeki tüm hastanelerin hizmet dışı olduğunu söylemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket