Saadet ve Gelecek Partileri, TBMM’de ortak grup kurulmasında anlaştı

0

Mutabakata göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki ortak grup, Mutluluk Partisi’nin himayesinde faaliyet gösterecek ve grubun başkanı Gelecek Partisi’nden olacak.

Gelecek Partisi ile Saadet Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) grup oluşturmak için anlaşmaya vardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki ortak grup, mutabakata göre Saadet Partisi’nin himayesinde olacak. Grubun başkanı Gelecek Partisi’nden olacak.

Parti genel başkanı Felicity Temel Karamollaoğlu ve gelecekteki parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu, yeni grubu ortak basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

Gelecek Partisi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Meclis Ortak Grubumuza hayırlı olsun” denildi.

Ortak basın toplantısında konuşan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Geleceğin Partisi ve Mutluluk Partisi milletvekilleri ortak grup çalışmasına girecek. Bugün grubun aldığı karar ve dilekçe TBMM’ye sunulacak. Mutluluk Partisi grubu bir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında.” görev dağılımına ilişkin esaslar belirlenmiştir. Tüm bu konularda tamamen hemfikiriz. Siyasi partiler arasında görüş ayrılıklarımız doğaldır ama şu anda Türkiye’de hava birlik, görüş farklılıklarına rağmen işbirliği ve aradaki bu dağınıklık ve karamsarlığın giderilmesi için önlemler alınması gerekiyor. o ifadeleri kullandı

Davutoğlu: İktidar video düzenleme dahil her türlü siyasi ahlaksızlığa başvurdu

Bugün 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra siyasi hayatımızdaki en önemli gelişmeye tanık oluyoruz. Davutoğlu, şunları söyledi ve şöyle devam etti:

“Siyasi iktidar, her türlü devlet imkanlarını kullanarak ve montaj video dahil her türlü siyasi ahlaksızlığa başvurarak iktidarını sürdürmek için milletten izin aldığı kanaatindedir. Bu nedenle hiçbir adım atmadan, devam ettirdikleri yanlışları, yolsuzlukları ve haksızlıkları itiraf etmiş gibi bir psikoloji ile yorum yapıyorlar.” Statükoyu korumaya çalışıyorlar. Muhalefet partileri ise kendi hesaplarını yaptılar. Hepsinin emeğine saygı duyuyor, başarılar diliyoruz.”

Karamollaoğlu: Seçimlerde beklediğimizi alamadık

Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Parti Genel Başkanı Saadet Temel Karamollaoğlu, “Seçimler yapıldı, beklediğimiz sonucu alamadık ama önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Grup oluşturacak kadar milletvekilimiz var. Mecliste görüşüyoruz.Ülkemizin milletimizin birlik olması gerektiğini gördük.Grupsuz yapılan işler genelde çok zayıf kalıyor.Türkiye genelinde çok daha iyi örgütlendiğimiz için nezaket gösterdiler.Ortak bir meclis oluşturmaya karar verdik. Meclis’te bizi amblemimiz altında birleştiren grup. Bu grubun Meclis’teki en ciddi işleri ve en verimli işleri yapan grup olacağına inanıyorum. Farklı seslere sahip olmanın bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Sesimiz daha güçlü olacak “Bizim düşüncelerin hükümet ve diğer siyasi partilerin alacağı kararlarda etkili olacağına yürekten inanıyorum, önümüzdeki hafta Meclis tatile girmeden ilk panel toplantımızı yapacağız.

DEVA Partisi ise daha önce TBMM’de Gelecek ve Mutluluk Partileri ile grup kurulması veya çatı partisi kurulması tekliflerini “ikiyüzlülüğe ve mesaja yol açacağı” gerekçesiyle reddetmişti. parti yönetiminde karışıklık ve sürdürülebilir olmaz”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom