Rus saldırıları Kiev Hayvanat Bahçesi’nin sakinlerini de tehdit ediyor

0

Rus askerleri Ukrayna’nın başkentine doğru ilerlerken, Kiev Hayvanat Bahçesi hayvanları tahliye etmek için çok geç kalındığını bildirdi.

Rus birlikleri Ukrayna’nın başkentine doğru ilerlerken, Kiev Hayvanat Bahçesi hayvanları tahliye etmek için çok geç kalındığını bildirdi.

Hayvanat bahçesinin kapıları, Ukrayna’ya yönelik işgal saldırılarından bu yana ziyaretçilere kapatıldı. Ülkenin tek goriline ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinde deveden file, 200 farklı türden 4 bine yakın hayvan yaşıyor.

Ülkedeki bazı kurumlar, baktıkları hayvanları komşu ülkelere nakletmiş durumda. Kiev yakınlarındaki vahşi ayı barınağı da bunlardan biri. Rus tanklarının ilerlemesine rağmen beş ayıyı Polonya’nın Poznan şehrine nakletmeyi başaran sığınak yetkilileri, transferi “müzikal” olarak nitelendirdi.

Ancak, Kiev hayvanat bahçesindeki hayvanların tahliyesi için hala bir plan yok.

Hayvanat bahçesi müdürü Kyrylo Trantin, “Gerekli veterinerlik ve nakliye hizmetleri sağlanamadığı için bu hayvanları tahliye etmek neredeyse imkansız” dedi ve hayvanları tahliye etmek için artık çok geç kalındığını sözlerine ekledi. Yetkiliye göre bahçede hayvanlara 10 gün yetecek kadar yiyecek var.

“Savaş hayvanlar için büyük stres yaratıyor”

Patlamalarda özellikle filler ve diğer savunmasız türlere sakinleşmeleri için sakinleştirici verdiklerini kaydeden Trantin, “Savaş hayvanlar için büyük stres yaratıyor. Bazıları içeriye veya yer altına kaçtı. Geceyi onların yanında bekçilerimiz geçiriyor.” söz konusu. .

Geçen hafta sosyal medyada Kiev hayvanat bahçesi yakınlarında yaşanan şiddetli çatışma anlarının kaydedildiği bir video paylaşılmış ve çekilen görüntülerde hayvanların durumuyla ilgili endişeler dile getirilmişti.

Londra Hayvanat Bahçesi’ndeki bazı nadir hayvanlar, Almanya’nın İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’yi bombalamaya başlamasının ardından güvenli yerlere taşındı. Ancak bazı zehirli ve tehlikeli hayvanlar, hayvanat bahçesinin korunan alanlarını bombalarla yok etmek ve hayvanların kaçarak tehlike oluşturmasını önlemek amacıyla uyutulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket