Prens Harry ile eşi Meghan’a ‘tehlikeli’ paparazzi kovalamacası

0

Prens Harry’nin annesi Prenses Diana, 1997 yılında Fransa’nın Paris kentinde paparazziler tarafından kovalanırken bir araba kazasında öldü.

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle, bir törene katılacakları New York, ABD’de paparazzilerle “neredeyse feci bir araba kovalamacası” yaşadılar.

Çiftin sözcüsü yaptığı açıklamada, kovalamacanın çiftin New York’ta katıldıkları “Women of Vision” ödül töreninden ayrılmasının ardından çıktığını söyledi.

“Dün gece, Sussex Dükü ve Düşesi ile Bayan Ragland, son derece saldırgan bir paparazzi çetesinin elinde neredeyse felaketle sonuçlanacak bir araba kovalamacasına karıştılar.” ifadesini kullandı.

İki saatten fazla süren takibe diğer sürücülerin, yayaların ve iki New York Polis Departmanı (NYPD) görevlisinin de katıldığını kaydeden Sözcü, çok sayıda çarpışmaya yakın olayın da yaşandığını söyledi.

Sözcü, Meghan’ın annesi Doria Ragland’ın da dahil olduğu kovalamaca hakkında şunları söyledi: “Öne çıkan bir şahsiyet, kamu yararını beraberinde getirirken, asla kimsenin güvenliği pahasına olmamalı.” ifadesini kullandı.

Kazaya tanık olan çifte yakın bir kaynak, “Kovalama ölümcül olabilirdi” dedi. bir değerlendirme yaptı.

Kaynak, Meghan ve Harry’nin renkli camları olan 10 kadar araç tarafından takip edildiğini ve “bu kimliği belirsiz kişilerin pervasızca araç kullandığını, konvoyu ve çevrelerindeki herkesi tehlikeye attığını” söyledi.

Medyanın aşırı ilgisinden ve takibinden şikayetçi olduğunu belirtmiştir.

Prens Harry’nin annesi Prenses Diana, 1997 yılında Fransa’nın Paris kentinde paparazziler tarafından kovalanırken bir araba kazasında öldü.

Prens Harry ayrıca Ocak 2020’de Kraliyet görevlerinden istifa edip daha bağımsız bir hayat yaşamak için eşi Meghan ile Kaliforniya’ya yerleşme sürecinde medyanın aşırı ilgisinden ve takipçilerinden şikayet etti.

Harry, Şubat 2021’de verdiği bir röportajda “zehirli” olarak nitelendirdiği İngiliz basınının akıl sağlığını bozduğunu ve annesi Diana olarak eşine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle “tarihin tekerrür etmesinden” korktuğunu söyledi.

İkili, dün gece New York’ta düzenlenen ve Meghan Markle’a Altın Elbise ödülünün takdim edildiği Women of Vision ödül törenine katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket