Nairobi’de aslanlara kolye zorunluluğu | Euronews

0

Aslanlar artık Nairobi Ulusal Parkı’nda kolye takacaklar. Verici görevi gören lanyardlar sayesinde çalışma yolları daha yakından takip edilebilecek. Proje lideri Steve Njumbi, asıl amacın hem aslanların hem de insanların güvenliği olduğunu söylüyor:

“Aslanlar parktan çıkıyordu ve tehlikeli olmadıkları için öldürüldüler. Bu devam ederse aslan kalmayacağı açıktır. Bunu önlemek için üzerlerine bir kolye takıyoruz. Böylece onları denetleyebilir ve parktan ayrılmalarını engelleyebiliriz.”

“Nairobi Milli Parkı 11 kilometrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor. Parkta 23-25 ​​aslan olduğunu düşünüyoruz. 5 tanesi bu vericilerle donatılmıştı ve daha sonra 6 tane daha bu ekipmanla donatılacak. O zaman toplam 11’e gelecek ve Aslanların hareketleri hakkında daha fazla fikir edinebileceğiz.

Parkta yapılan yol çalışmaları da aslanları rahatsız ederek dışarı çıkma isteklerini artırdı. Parktakiler de dahil olmak üzere Kenya’da toplam 2.000 aslanın kaldığı düşünülüyor.

Nairobi Ulusal Parkı, gergedanlardan şempanzelere yaklaşık 100 farklı memeli türüne ev sahipliği yapıyor. Ayrıca mevsime bağlı olarak 40 farklı göçmen kuş türü burada kalmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket