Musk: Twitter’ın reklam gelirleri yüzde 50 düştüğü için nakit akışı hala negatifte

0

Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından birçok büyük reklamveren, milyarder iş adamının yapabileceği değişikliklerle ilgili endişeler nedeniyle platformda harcama yapmayı bıraktı. Bu, Twitter’ı yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir faturayla bıraktı.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan ve şirkette köklü değişiklikler yapan iş adamı Elon Musk, platformun reklam gelirlerinin %50 düşmesi ve ağır borç yükü nedeniyle nakit akışının negatif olduğunu bildirdi.

Musk, bu durumun Mart ayında yaptığı beklentilerin altında kaldığını ve Twitter’ın Haziran ayına kadar pozitif nakit akışı sağlayabileceğini söyledi.

Bir Twitter kullanıcısının şirketi “yeniden sermayelendirme” önerisine yanıt olarak, “Vizyonunuzu anlayan bir konsorsiyum oluşturmalısınız (bunun bir kamu hizmeti mi yoksa nakit üreten bir işletme mi olduğu size kalmış), ardından dönüştürülebilir tahviller için bir ihale/takas teklifi yapmalısınız. Musk, “Başka bir şey yapma lüksüne sahip olmadan önce, nakit akışını pozitife çekmeliyiz” dedi.

Milyarder iş adamı Pazar günü yazdığı bir başka mesajda şirketin reklam gelirlerinde haziran ayında beklenen artışı görmediğini vurgulayarak, “Temmuz ayı biraz daha umut verici” dedi.

1,5 milyarlık dev banknot

Musk, ‘Twitter Spaces’ sohbet odası programının henüz herhangi bir gelir getirmediği ve “tamamen pahalı” olduğu bilgisini paylaştı.

Musk, 2022’de görevi devraldığında, maliyetleri kısmak için şirketin 7.500 çalışanının yaklaşık yarısını işten çıkardı.

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower’ın tahminlerine göre, reklamveren harcamaları iki ayda %89 düşerek 7,6 milyon dolara geriledi.

İlk 10 reklamveren, Musk Twitter’ı satın almadan önce Eylül ve Ekim 2022 arasında reklamlara 71 milyon dolar harcadı.

Twitter’da yorumları büyük beğeni toplayan Meta’nın başlattığı metin uygulaması Threads şimdiden 150 milyon kullanıcıya ulaştı.

Musk şirketi satın aldıktan sonra, birçok büyük reklamcı, Elon Musk’ın yapabileceği değişikliklerle ilgili endişeleri nedeniyle platformda harcama yapmayı bıraktı.

Bu, Twitter’ı yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir faturayla bıraktı.

JM Finn’in yatırım direktörü Lucy Coutts, BBC’ye Musk’ın Twitter’ı eski haline getirebileceğini düşündüğünü ancak bunun uzun zaman alacağını söyledi.

Coutts, “Maalesef Temmuz ayı sonuna kadar ödenmesi gereken 13 milyar dolarlık borcu var, bu nedenle Tesla’nın daha fazla hissesini satarsa ​​hisse üzerinde daha fazla baskı görebiliriz” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Binlerce çalışanını işten çıkaran ve bulut hizmeti maliyetlerini azaltan Musk, Twitter’ın gelirini 2021’de 5,1 milyar dolardan 2023’te 3 milyar dolara çıkarma yolunda olduğunu söyledi.

Bu, büyük maliyet düşürme önlemleri ve içerik denetleme kurallarında yapılan değişikliklerden sonra bile, platformdan ayrılan reklamverenlerin geri dönüşünü hızlandırmanın yeterli olmadığının son işaretidir.

Threads’in sahibi Meta’nın eski ortaklık başkanı Meghana Dhar, şirketin Musk’ı satın almadan önce zaten zor bir durumda olduğunu söyledi.

Ancak Dhar, “Elon ve Twitter’ın şu anda başı açıkça belada. Ona karşı adil olmak gerekirse, Elon öncesinden bu yana Twitter gelirinde ve büyümesinde bir düşüş gördük. İstikrarlı bir düşüş oldu.” “. Sızıntının sadece Elon Musk ile ilgili olmadığını vurguladı.

Twitter öncesi kariyerinde NBCUniversal’da reklam direktörü olan Linda Yaccarino, Haziran ayında Twitter CEO’su seçildi.

Bu, reklam gelirinin Twitter için bir şirket önceliği olduğunun bir işaretidir.

Yaccarino, Twitter’ın video, yaratıcı ve ticari ortaklıklara odaklanmayı planladığını söylüyor.

Öte yandan Twitter yönetiminin siyaset ve eğlence dünyasından, ödeme servisleri ile haber ve medya yayıncılarından isimlerle görüştüğü ortaya çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket