Kabine bugün toplanıyor: İşte gündem maddeleri…

0

Cumhurbaşkanlığı kabinesi 3 haftalık aradan sonra toplanacak. Beştepe’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Toplantının ana gündemi ekonomideki gelişmeler olacak.

Bakanlar Kurulu üyeleri, enflasyon ve fahiş fiyatlarla mücadelede alınacak ilave tedbirleri değerlendirecek.


Faiz oranları ne olacak?

Memur ve emeklilerin gözleri, yaklaşan hükümet zam haberlerinde…

Yakında Meclis’e gelecek düzenleme ile memurların en düşük maaşı 22 bin liraya düşürülecek. Diğer memurlar için ise iş, unvan, öğrenim durumu ve mesleki kariyer kriterlerine göre kademeli olarak artırım yapılır. Artış oranları sosyal yardım ücreti artı 6 aylık enflasyona göre belirlenecek.

Ekonomi yönetiminin üzerinde çalıştığı teklif metni, Bakanlar Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Tasarı kesinleşecek.


İsveç’teki provokasyonlar da masaya yatırılacak

Görüşmede Türkiye’den NATO vizesi bekleyen İsveç’te Kuran’ın yakılması da ele alınacak. Ankara’nın bu saygısızlığa izin veren Stockholm yönetimine karşı atacağı diplomatik adımlar masaya yatırılacak.

11-12 Temmuz tarihlerinde Litvanya’da düzenlenecek ve Erdoğan’ın da katılacağı NATO liderler zirvesi hazırlıkları ele alınacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak

Kabine toplantısında Fransa’daki sokak olayları ve Türkiye’nin terörle mücadele operasyonları da yurt içinde ve sınır ötesi değerlendirilecek.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket