Fransız polisi, Macron’la tecavüz iddiasıyla ilgili tartışan kadını sorguladığı için özür diledi

0

Fransız polisi, kadını ziyaretin “kendisini kurban olarak tanımlayan bu kişiye, onunla temasa geçerek resmi bir şikayette bulunmasına tavsiyede bulunmak ve yardım etmek için” olduğunu söyledi.

Fransa’da jandarma, tecavüz iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile arası açılan bir lise öğrencisini sorguladığı için özür diledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, parlamento seçimleri öncesinde seyahat ettiği ülkenin güneyindeki Tarn bölgesinde öfkeli bir protestocunun tepkisiyle karşılaştı.

18 yaşındaki lise öğrencisi Cumhurbaşkanı Macron’a “Kadına şiddet ve tecavüzle suçlanan erkekleri neden eyalette daha yüksek mevkilere alıyorsunuz?” diye bağırdı. diye sordu.

Le Parisien gazetesine konuşan Laura isimli bir kadın, ertesi gün polisin okula gelerek dersini yarıda kestiğini ve sorgulandığını söyledi.

Kadın, güvenlik görevlilerinin kendisine tecavüzle ilgili herhangi bir şikayeti olup olmadığını sorduğunu, ancak meselenin Macron ile yaptığı görüşmede gündeme geldiğini ve polisle konuşmayı “göz korkutucu” olarak nitelendirdiğini söyledi.

Jandarma yetkilileri, kadına yapılan ziyaretin “kendisini mağdur olarak tanıtan bu kişiye, onunla temasa geçerek resmi bir şikayette bulunmasına tavsiyede bulunmak ve yardımcı olmak için” olduğunu söyledi.

Açıklamada, “Kendisiyle bu konuyu görüşmek üzere okulda görüşme kararımız yanlış anlaşıldıysa kendisinden özür dileriz.”

Kadının Cumhurbaşkanı ile yaptığı konuşmanın görüntüleri sosyal medyada defalarca paylaşıldı.

Ayrı bir gelişmede, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ve Bakan Damien Abad aleyhine tecavüz iddiaları gündeme geldi ve her ikisi de bu iddiaları yalanladı.

Macron, masumiyet karinesine dikkat çekerek, her iki bakanın da henüz mahkum edilmediği için masum sayılması gerektiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket