Fransa, FIFA’nın Arjantin Milli Takım kalecisi Emiliano Martinez’i soruşturmasını istiyor

0

Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, “FIFA ne yapıyor?” Konunun araştırılması gerektiğini söyledi.

Fransa Futbol Federasyonu (FFF) başkanı Noel Le Graet, Arjantin Futbol Federasyonu’na yazdığı mektupta, Kylian Mbappe ile “alay eden” Arjantinli futbolcuların davranışlarından rahatsız olduğunu söyledi. Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, “FIFA ne yapıyor?” Konunun araştırılması gerektiğini söyledi.

Arjantinli meslektaşına mektup yazdığını iddia eden Fransa Futbol Federasyonu (FFF) başkanı Noel Le Graet, Ouest-France gazetesine verdiği demeçte, “Bir spor olayı bağlamında bu aşırılıkları anormal buluyorum ve anlamakta zorlanıyorum. Mbappé’nin davranışı çok fazla örnek niteliğindeydi.” .

Fransa’yı penaltılarda yenerek Dünya Kupası’nı kazanan kaleci Emiliano Martinez başta olmak üzere Arjantinli oyuncuların davranışları birçok kişi tarafından eleştirildi. Martinez’in en iyi kaleci ödülünü aldıktan sonra yaptığı hamle tepkilere neden oldu.

Finalin ardından Martinez’in maçta üç gol atan Fransız yıldızla soyunma odasında “Mbappé için bir dakikalık saygı duruşu” sloganları atarak alay ettiği bildirildi.

Daha sonra Emiliano Martinez, Arjantin’deki kutlamalar sırasında yüzü Mbappe’nin fotoğrafıyla kaplı bir oyuncak bebeği tutarken üstü açık otobüste halka el sallarken görüldü.

Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Sud Radio’ya verdiği röportajda, konu sorulduğunda Arjantinli oyuncuların tavrının “namussuz” olduğunu söyledi.

“FIFA ne yapıyor?” Le Maire, “Spor, adil oyun, başkalarına saygı ve zayıf olana saygı ile ilgilidir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom