Emmy 2022 ödülleri sahiplerini buldu

0

Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu.

Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu.

Penn Jilette’in ev sahipliğinde New York’ta Hilton Midtown Hotel’de düzenlenen 50. Uluslararası Emmy Ödülleri gecesinde 23 ülkeden 60 yapım 15 kategoride temsil edildi.

Galada konuşan International Academy Başkanı ve CEO’su Bruce Paisner şunları söyledi: “Bu yıl 50. yıldönümünde özellikle canlandırıcı olan şey, dünya çapında televizyon programları ve birinci sınıf şahsiyetler üreten çok sayıda ülke olduğunu görmektir. Emmy ödülleri kazanın” dedi.

James Rogan’ın yönettiği İngiliz belgeseli “Freddie Mercury: The Final Act” en iyi sanatsal program ödülünü kazandı.

En iyi kadın oyuncu ödülünü ‘Le Bal des Folles’ (Deli Kadınların Dansı) filmindeki rolüyle Fransız aktör Lou de Laage, en iyi erkek oyuncu ödülünü ‘The’ dizisindeki rolüyle İskoç asıllı İngiliz aktör Dougray Scott kazandı. Irvine Welsh’in Suçu’.

İngiliz dizisi ‘Sex Education’ en iyi komedi ödülünü alırken, İngiliz dizisi ‘Vigil’ dram kategorisini kazandı.

Anne Poiret’in yönettiği Fransız yapımı “Les Damnés de la Guerre” (Irak’ın Kayıp Kuşağı) en iyi belgesel ödülünü alırken, Barbie MacLaurin’in yönettiği, yarış pilotu Michèle Mouton’un hayatını konu alan spor belgeseli “Queen of Speed” kazandı. İngiliz Zaferleri.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle tüm Rus yapımı programlar değerlendirme dışı bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket