BakuTel 2016’da son bilişim teknolojileri tanıtıldı

0

Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarı, Bakutel 2016 yılında 22. yaşını kutluyor.

Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarı, Bakutel 2016 yılında 22. yaşını kutluyor. Teknoloji fuarında bölgedeki ilk telekomünikasyon aracı olan ve Nobel Kardeşler tarafından bölgeye getirilen ilk telefon hattının135. yılı da anıldı.

REKLAM

Iteca Caspian Müdürü Farid Mammadov fuar hakkında basının sorularını yanıtladı:

“Geleneksel Bakutel fuarını 22. kez düzenliyoruz. Bu sene fuara 18 ülkeden 200’ü aşkın firma katıldı ayrıca farklı ülkelerden 7 ulusal gruba ev sahipliği yapıyoruz. Bölgenin en büyük telekomünikasyon etkinliğiyiz ve bu sene son teknolojileri sergileyerek dünya çapında büyük şirketleri ağırlıyoruz.”

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ülkenin telekomünikasyon ağının her geçen büyüdüğünden bahsetti:

“Gelecek yıllarda ekonomimizin büyümesinin nedeni petrol ve gaz fiyatlarının düşmesine bağlı olmayacak. Bu büyümenin nedeni başka sektörlerde de ekonominin gelişiyor olması. Endüstri, turizm, tarım ve elbette bilgi ve haberleşme teknolojileri. Bugün düzenlenen geleneksel fuar BakuTel, bir kez daha Azerbaycan’ın bilgi ve haberleşme teknolojilerinde bölgenin bayrağını göğüslediğini kanıtlıyor.”

Fuarda tanıtılan teknolojilerin çoğunu sanal gerçeklik ürünleri oluşturuyor. Bakutel’in en çok ilgi gören ürünü sanal gerçeklikle hazırlanan Formula 1 oyunuydu.

Bakutel telekomünikasyon, network ve fiber optik iletişim, 4 ve 5 G ile uydu teknolojilerine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Spinal Proje Müdürü Fidan Rustamova projelerinden bahsetti:

“Aslında hepimizin başına gelen ve pek farkına varmadığımız bir problemi çözüyoruz. Bu kambur durma sorunu… Spinal isimli projemizle giyilebilir bir aygıtla telefon aplikasyonuna imza attık. Omuzlarınıza takabileceğiniz aygıt alıcıları sayesinde gün içinde ne kadar eğri durduğunuzu size bildirecek.”

Avigilon Satış Müdürü Agshin Suleymanov sağlık uygulamalarından güvenliğe kadar her şeyin artık yüksek çözünürlükte kameralarla izlenebileceğini belirtti:

“Son teknoloji 30 mega piksel kameramız tek bir otomatik algılayıcı ile tam bir güvenlik kamerası. Kanada’da ürettirdiğimiz bu aygıt güvenli şehirlerde, stadyumlarda ve geniş meydanları izlemek için kullanılabilecek. Müşteriye yüksek çözünürlükte görsel verecek.”

Bakutel dört gün boyunca büyümekte olan genç firmaların yeni ürünlerini ve dünyadaki son teknolojik gelişmeleri meraklılarına sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom