ABD uçak seyahatlerinde Covid-19 testi yaptırma zorunluluğunu kaldırıyor

0

Amerika Birleşik Devletleri, ülkeye uçakla seyahat eden yolcular için uçuş gününde Covid-19 testi yapma zorunluluğunu kaldırıyor. Uygulamanın 12 Haziran’da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), ülkeye hava yoluyla seyahat eden yolcuların uçuş gününde Covid-19 testinden geçme zorunluluğunu kaldırıyor.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin uluslararası seyahatlerde Kovid-19 testi gerekmediği yönündeki kararı üzerine harekete geçildiğini söyleyen yetkililer, test ihtiyacının 90 günde bir yeniden değerlendirileceğini ve testlerin zorunlu hale getirilebileceğini vurguladı. potansiyel olarak sorunlu yeni değişkenler ortaya çıkıyor.

Uluslararası seyahat öncesi zorunlu testler, birçok Avrupa ülkesi, Çin, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan ve İran’da seyahat yasaklarının kaldırılmasıyla geçen yıl ABD Başkanı Joe Biden yönetiminde başlatıldı. Bazı sınırlı istisnalar dışında, aynı başvuru döneminde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden göçmen olmayan yabancı yetişkinlerin de tam doz COVID-19 aşısı almaları gerekiyordu.

Zorunlu test ilk getirildiğinde, aşıları tam olanların seyahatten üç gün önce alınmış negatif test sonucunu ve seyahat gününde aşılanmamış olanların ibraz etmesi gerekiyordu. Bununla birlikte, Kasım ayında Omicron varyantının ortaya çıkmasıyla, aşı durumlarına bakılmaksızın tüm yolcuların seyahat gününde negatif bir test sunmalarını zorunlu kılan kurallar sıkılaştırıldı.

Havayolları ve tur şirketleri, Covid-19 testinin uluslararası seyahat rezervasyonlarını olumsuz etkilediğini söyleyerek bu kuralı kaldırmak için aylardır baskı yapıyor. Birçok ülke, turizmi teşvik etmek için tam aşılı kişiler için test gerekliliğini kaldırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, yaptırımın 12 Haziran Pazar günü Doğu saatiyle gece yarısı yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu tarihten itibaren tedbir amaçlı Covid-19 testi yapılması önerilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket