ABD, Kuzey Makedonya’nın AB üyeliğine desteğini yineledi

0

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Kuzey Makedonya Başbakanı Dmitar Kovaçevski ve Dışişleri Bakanı Bujar Osmani ile Washington’da bir araya geldiğini söyledi.

Miller yaptığı açıklamada, “Bakan Blinken ve Başbakan Kovaçevski, ABD’nin Kuzey Makedonya’nın AB üyeliğine verdiği güçlü desteğin ve Kuzey Makedonya’nın AB üyeliğinin ülke ve Batı Balkan bölgesi için öneminin altını çizdiler” dedi. o ifadeleri kullandı

Blinken’in Kuzey Makedonya’nın Batı Balkan bölgesindeki barış ve istikrarına katkısının öneminin altını çizen Miller, görüşmede ABD ile Kuzey Makedonya arasındaki güçlü iş birliği ve ikili ilişkilerin altının çizildiğini kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken de sosyal medyada şu paylaşımı yaptı: “Makedonya müttefikimizin AB üyeliğini ve Kuzey’in enerji çeşitlendirme çabalarını desteklemek üzere bugün Kuzey Makedonya Başbakanı @Dkovachevski’yi Washington’da ağırlamaktan büyük mutluluk duydum”. açıklamalarda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom