67 milyon yaşındaki dinozor iskeleti 6 milyon dolara satıldı

0

Amerika Birleşik Devletleri’nden dokuz sandıkta getirilen ve 65 ila 67 milyon yaşında olduğu tahmin edilen üç farklı T-rex’in kemiklerinden yapılmış 3,9 m boyunda bir dinozor iskeleti, Zürih’teki Koller müzayedesinde 6 milyon dolara satıldı.

Beş ila sekiz milyon İsviçre Frangına (yaklaşık 6 ila 10 milyon ABD Doları) mal olması beklenen iskelet, tam olarak 6,1 milyon ABD Dolarına satıldı. İskeletin takas fiyatı yaklaşık 5,2 milyon dolar olarak belirlendi.

ABD’li bir özel şahıs tarafından satışa sunulan dinozor türü Tyrannosaurus rex’in (T-Rex) yeni sahibi, anonim bir Avrupalı ​​özel koleksiyoncu oldu.

Trinityc (üçlü), 2008 ve 2013 yılları arasında Montana ve Wyoming’deki Hell Creek ve Lance Creek’te kazılan üç farklı dinozorun kemiklerinden oluşuyor.

Bahsi geçen siteler, müzayedeye çıkan diğer iki önemli T-rex iskeletinin keşfiyle tanınır.

Örneğin, “Sue” 1997’de 8,4 milyon dolara satılırken, “Stan” 2020’de Christie’s müzayede evinde 31,8 milyon dolarlık bir dünya rekoru kırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom